AOC D2357Ph

AOC D2357Ph

AOC-D2357PhAlışılmış monitör kalıplarını hiçe sayan bambaşka bir monitörle beraberiz.

Dünyanın önde gelen monitör üreticilerinden AOC, artık sadece monitör üretmiyor. Firmanın ürettiği modellere baktığımızda teknolojinin ve tasarımın üzerinde fazlasıyla durulduğunu görmemek elde değil. Test merkezimize ulaşan AOC D2357Ph, ilk etapta tasarımıyla dikkat çekmeyi başarıyor. Gövdesinde ve ekran çerçevesinin alt kısmında tıraşlanmış alüminyum görünümünde bir malzeme tercih eden firma, ekranın diğer kısımlarındaysa öyle ince bir çerçeve kullanıyor ki neredeyse monitöre çerçevesiz diyebilmek mümkün. Piyasadaki modellerde genelde 15 mm’ye yaklaşan çerçeveler varken, AOC D2357Ph ise sadece 5 mm’lik bir çerçeve sunuyor.

10,6 mm’lik kalınlığıyla da kullanıcıları şaşırtmayı başaran AOC D2357Ph, 23 inç sınıfında yarışıyor. Tasarım o denli başarılı ki ürüne “iF Product Design Award 2012” layık görülmüş. Monitörü dilerseniz kutudan gelen ayaklığıyla kullanabilirsiniz. Bir başka yöntem de ayaklığı hiç takmadan, çerçevenin alt kısmını masanızın üzerine yaslamak. Böylece AOC, tasarım anlayışını da göz önüne seriyor ve rakipleri arasından sıyrılıyor. D-Sub’ın yanı sıra iki adet HDMI arabirimine sahip olan monitörde üç boyuta da destek var. Kutudan bir adet pasif gözlük çıkıyor ve ayrıca koyu renk camı da bulunmakta. İnceliği sayesinde monitörün LED aydınlatmaya sahip olduğu anlaşılabiliyor. Desteklenen 20.000.000:1 kontrast oranı bir hayli yüksek. Ayrıca panel gereği yatayda 170 ve dikeyde 160 derece görüş açısı var.

AOC D2357Ph, sadece görüntü kalitesiyle değil, teknolojileri ve tasarımıyla da alışılmışın dışına çıkıyor. Bir monitörden isteyebileceğiniz her şey onda var. Eğer yeni bir monitör satın almayı düşünüyorsanız AOC D2357Ph’yi görmeden kararınızı vermeyin.

www.aoc-europe.com

 

Yorum yazın