Asus G75V

Asus G75V

Asus-G75Vazgeçemediğiniz oyunları artık istediğiniz her yere götürebilirsiniz.

Taşınabilir bir oyun bilgisayarının birçok önemli detaya sahip olması gerekir. Hiç şüphesiz ilk sırada güçlü bir donanım olmalı. Hatta donanım mümkünse günümüzün masaüstü bilgisayarlarını aratmamalı. Donanımın dışında teknik özellikleri de ikinci sıraya koyabiliriz. Güçlü bir ses sistemi, rahat bir klavye ve hatta üç boyut desteği de olursa tadından yenmez. Ayrıca oyuncular için zaman kavramı pek bir şey ifade etmediğinden klavye aydınlatması gibi detayları da yeri geldiğinde aramak gerekiyor. Blu-ray sürücü, USB 3.0 desteği, HDMI çıkışı ve daha bahsedecek birçok detay var ama biz bunları en iyisi Asus G75V başlığı altında toplayalım.

Asus G75V tam anlamıyla bir oyun bilgisayarı. Ürünün 17,3 inç büyüklüğündeki ekranında 1920 x 1080 piksel çözünürlük oluşturulabiliyor ve söz konusu ekranı NVIDIA’nın kendine ait 2 GB bellek bulunduran GeForce GTX 660M grafik kartı besliyor. Oldukça güçlü olan grafik kartı sayesinde günümüzdeki birçok üç boyutlu oyunu tüm detaylar açık ve Full HD çözünürlükte akılcı oynayabilmek mümkün. Üstün bir sistem performansı için işlemcinin de kalburüstü olması gerekli. Dört çekirdekli Intel Core i7 3610 seçimi hiç de fena değil. Sunulan 16 GB kapasitedeki DDR3 sistem belleklerine ise günümüzdeki birçok üst seviye masaüstü bilgisayar bile sahip değil.

Depolama ortamı olarak 256 GB kapasitede bir SSD ve 7200 rpm dönüş hızına sahip, 750 GB kapasitede bir sabit disk işbirliği yapıyor. 256 GB’lik SSD, işletim sistemi ve uygulamaların kurulacağı bölüm ve gerçekten yüksek performans veriyor. Optik sürücü tercihiyse Blu-ray sürücü. Üzerindeki USB arabirimlerinin tümünde 3.0 standardına destek veren Asus G75V ile beraber NVIDIA’nın yeni nesil 3D Vision 2 kablosuz üç boyutlu gözlük kiti de kullanıcılara sunuluyor.

www.asus.com

 

Yorum yazın