Asus P8Z77-V Pro

Asus P8Z77-V Pro

Asus-P8Z77-V-ProIntel Z77 yonga setiyle 22 nm teknolojisiyle üretilen Ivy Bridge işlemcilere şimdiden hazır.

Intel’in LGA 1155 soket yapısına uyumlu, yeni nesil yonga seti Z77’yi taşıyan Asus P8Z77-V Pro, asıl olarak masaüstü sistemler için geliştirilen 22 nm’lik Ivy Bridge işlemcilere terfi etmeyi düşünenlere hitap ediyor. Çok yakın bir zaman sonra piyasaya çıkması beklenen ve Core mikro mimarisinin üçüncü neslini temsil edecek olan işlemcilerde, beliren ilk test sonuçlarına göre güç tüketimi oldukça düşük ve performans şaşırtıcı düzeyde yüksek. Asus’un geliştirmiş olduğu P8Z77-V Pro modeli, LGA 1155 yapısındaki güncel Sandy Bridge ve yeni nesil Ivy Bridge işlemcileri performanslı bir şekilde kullanabilmeniz için ideal seçeneklerin arasında.

Yüksek performans ve düşük enerji tüketiminin kontrolüyle görevlendirilmiş iki farklı ek yonganın bulunduğu Asus P8Z77-V Pro’da, sistem bileşenlerinizden deneyimli bir kullanıcı olmasanız bile en yüksek performansın alınması sağlanıyor. Çevreyi koruyan ve daha düşük elektrik faturaları sağlayan EPU teknolojisi de dikkate değer. ATX yapısında tasarlanan anakartın kutu içeriğinden birçok kullanıcının hoşuna gideceğini düşündüğümüz bir detay da geliyor: 802.11n destekli kablosuz ağ yongası ve harici anten. Tahmin edebileceğiniz gibi ağ yongasıyla evinizdeki veya ofisinizdeki kablosuz ağa kolay bir şekilde bağlanabilirsiniz. Asus’un geliştirdiği yazılımlardan faydalanarak DLNA destekli cihazlarınıza kablosuz olarak yayın yapan bir erişim noktası kullanımı da sağlayabilirsiniz. Böylece anakartınız ve bilgisayarınızda sakladığınız dijital içerikler evinizde bulunan diğer tüm multimedya cihazlarıyla bütünleşiyor.

Hatalı güncellemelerden sonra BIOS’u kurtarmayı veya sistemin açılmadığı durumlarda güncelleme yapabilmeyi sağlayan USB BIOS Flashback, USB arabirimi üzerinden sistem kapalı olsa bile hızlandırılmış şarj ve daha birçok özelliği bünyesinde barındıran Asus P8Z77-V Pro’da PCI Express 3.0 avantajıyla dört grafik çekirdeğinden oluşan üst seviye oyun platformlarının kurulumuna da destek veriliyor.

www.asus.com

 

Yorum yazın