Asus PA246

Asus PA246

Asus-PA246Görüntü kalitesi, teknik detayları ve tasarımıyla “profesyonel” bir seçenek.

Asus PA246 sıradan bir monitör değil. Hatta günümüzün üç boyut trendinden tamamen uzak. Fotoğrafları, videoları gerçek renk kalitesiyle görmek isteyen ve meslek olarak da bunlarla ilgilenen kullanıcılar kapsama alanında. Günümüzde karşınıza çıkan monitörleri büyük bir çoğunluğunu kıskandıracak bir görüntü kalitesine sahip. Birçok üründe olduğu gibi Asus, PA246’da da tasarım ve teknik detaylar açısından farklılaşmayı başarmış. Eğer gördüklerinize gerçekten önem veriyorsanız ve ayırt etme yanınız kuvvetliyse Asus PA246’nın görüntü kalitesini kısa zamanda anlayabilirsiniz.

24 inç ekran büyüklüğüne sahip olan monitörde yeni nesil P-IPS panel kullanılıyor. Panelde görüş açısı IPS’te olduğu gibi yatay ve dikey eksende 178 derece ancak farklı olan yön Adobe RGB renk gamutunun yüzde 98’inin tam olarak oluşturulabilmesi. Bu da 1,07 milyar renge denk geliyor. Yani standart bir monitöre göre yüzde 130 daha fazla renk söz konusu. Renk standartlarında kabul edilen altı farklı tonun ayarlanmasını ve gerçek yaşama uygun hâle getirilmesini sağlayan monitörde resim içinde resim, QuickFit sanal ölçekleme, 7-in-1 bellek kartı okuyucu, USB çoklama ve günümüzde geçerli olan dört görüntü arabirimini destekleme gibi önemli özellikler var. Özellikle QuickFit’in üzerinde durmak gerek. Özellik sayesinde üzerinde çalıştığınız dosyaları monitördeki tuşa basarak anında gerçek boyutunda görebilirsiniz.

400 kandela gibi standartların üzerinde bir parlaklık sunan monitörde ayaklık pivot kullanımı destekliyor. Monitör 90 derece dönmeye müsait ve görüş açısı olarak bir hayli esnek. 1900 x 1200 piksel çözünürlüğün de önemsenmesi gerekiyor. Haklı olarak güç tüketimi 75 W ama kesinlikle buna değer! Asus PA246, günümüzün en iyi monitörlerinden biri.

www.asus.com

 

Yorum yazın