Asus R.O.G. Maximus V Extreme

Asus R.O.G. Maximus V Extreme

Asus-R.O.GHem oyunculara hem de Thunderbolt arabirimiyle hız düşkünlerine hitap ediyor.

Sahip olduğu teknolojilerin dışında görünümüyle de kullanıcıları büyülemeyi başaran “Republic Of Gamers” serisi, Intel’in LGA 1155 soketinde son olarak Maximus V Extreme ile boy gösteriyor. Üst seviye performans için tasarlanmış olan anakart elbette oyuncuların da ilgi alanına giriyor ve AMD CrossFireX ile NVIDIA SLI teknolojilerinin ikisine birden destek sunuyor. “R.O.G. Connect” ve “R.O.G. iDirect” gibi uygulamalar sayesinde başka bilgisayardan veya akıllı telefonunuzdan overclock yapabilmenizi sağlayan anakartta BIOS’u her zaman geri getirmenizi sağlayan “USB BIOS Flashback” özelliği de sıra dışı yönlerin arasında.

Tasarımında kırmızı ve siyah rengin başarılı bir şekilde uygulandığı Asus R.O.G. Maximus IV Extreme üst düzey overclock’çular için harici güç ölçerlerin kullanılabileceği özel ölçüm noktaları da dikkat çeken detaylar arasında. Sınıfının en başarılı örneklerinden biri olan Asus R.O.G. Maximus IV Extreme, kesinlikle daha fazlasını istemeyeceğiniz modellerden biri. Kutunun içinden gelen kablosuz ağ ve Bluetooth kartının özellikle üst seviyede standart olarak sunulması gereken özelliklerden biri olduğunu düşünüyoruz. Bir diğer önemli donanımsal detaysa overclock’ları ilgilendiren ve görüntü çıkışına bağlanan OC Key ünitesi.

Arka paneli oldukça zengin olan anakartta hâlihazırda kullanıma uygun dört adet USB 3.0 arabirimi var. Thunderbolt arabirimi bir tane de olsa yeterli. Görüntü çıkışlarıysa sadece HDMI ve DisplayPort’tan ibaret. Asus R.O.G. Maximus V Extreme’in overclock ve yüksek performans konusunda günümüzün en başarılı seçeneklerinden biri olduğu kesin. Eğer kararlı ve yeteneklerini sonuna kadar kullanabileceğiniz bir sisteme ihtiyaç duyuyorsanız Asus R.O.G. Maximus V Extreme ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap verecektir.

www.asus.com

 

Yorum yazın