Beyaz perdenin internetteki yüzleri

Beyaz perdenin internetteki yüzleri

Yeni bir gün, yeni bir program demektir her birimiz için. Bir önceki günden yarın için düşünülmüş bir programınız yoksa, yataktan kalkmak bile bazen zor gelir insana. Çoğu zaman havanın seyrini önemseriz. Pencereden gözlemlenen günün hava durumu, aklımızda bugün için yapmak istediklerimizi şekillendirir. Hava açıkken deniz kenarları, üstü açık mekanlar daha çok tercih edilirken, havanın kapalı olması durumunda alışveriş merkezleri, resim sergileri, tiyatro ve sinema salonları rağbet görür ve evde pinekleyenlerin katsayısı da malum bir şekilde artar.

Yazar: Melike ÖZTÜRK / [email protected]

Sinema; akla gelen fikirlerin en ilgi görenlerindendir. Her zevke hitap etmesi onu diğerlerinden ayırır. Aksiyon, bilim kurgu, komedi, romantik, korku, türlerinden sadece bir kaçıdır. Aklımıza bir kez sinema geldiyse vakit kaybetmek işimize gelmez bile. Seanslara göz gezdirmek ilk uğraşımızdır. Bunun için iyi bir rehberimiz olmalıdır. Hemen internet başına geçip saatlere bakılır.

Sinema siteleri güncellenmeye muhtaçtır. Vizyona giren, vizyondan kalkan, sağdan soldan olumlu ya da olumsuz duyumlar aldığımız filmler, film fragman ve afişleri seçimimize büyük çapta yön verir. Hangi filme gitmek istediğimize karar verirken, forumları muhakkak takip edenlerimiz bile var. Tabi ki film beğenisi görecelidir, fakat genele hitap etmesi amaçlandığından, yorumlar izleyici için aslında çok önemlidir. Şimdi tercih edilen bazı sinema sitelerine göz atalım:

Beyazperde.com
İstediklerinizi şıp diye bulabileceksiniz. Arka plan bir film afişi. Film fragmanlarının çözünürlükleri gayet iyi. HD kalitesinde de izlemeniz mümkün. Filmlerin vizyon tarihleri, yönetmen ve oyuncuları, film süreleri açıkça belirtilmiş, ayrıca özetlerini okuma fırsatına da sahibiz. Yorumlar sayfanın hemen alt kısmında. Sitenin filmler hakkındaki kendi eleştirilerini de takip edebilirsiniz. Film seansları size güne kaçta başlamanız gerektiğinin sinyalini verecek.
http://www.beyazperde.com/

Sineport.com
Film afişleriyle bezenmiş bir anasayfa. Vizyona giren filmlerin yanı sıra, vizyona girecek olan filmlerden de haberiniz olacak. Ayrı ayrı sınıflandırılmış duvar kağıtları, oyuncular, yönetmenler, sinema ödülleri, anketler, fragmanlar, film posterleri ve dahası. Film rehberi ve yıldız tablosu da bir hayli işinize yarayacak.
http://www.sineport.com

AFM.com.trHarika bir tasarım. Can alıcı film afişleri arasından karar vermek zor olacak. Tercih sizin. İster digital 3D, ister imax 3D, ister altyazılı, ister orijinal. Özel hizmetlerinden ve kampanyalarından da yararlanabilirsiniz. Film bilgilerini afişlerin üzerine geldiğinizde çıkan eklentiden görebiliyorsunuz. Ayrıntılı bilgi için afişlere tıklamanız yeterli. İzlemediğiniz her film için eksiklik duyacaksınız. Yarın için bugünden plan yapmak bile geç olacak.
http://www.afm.com.tr

Sinemalar.com
Film kritiklerinden bilmediklerinizi öğrenin. Sanatçı röportajları ve resim galerileri ilginizi çekecek. Film yorumlar ı beklediğiniz gibi çıkmayabilir. Bazen gidip, filme pat diye girmek daha heyecanlı olacaksa deneyin. Bakarsınız genel hedef kitlenin beğenmediği filme siz bayılırsınız. Macera arayanlara…
http://www.sinemalar.com

Intersinema.com
Seanslar köşesinde iller alfabetik sıralı. Dizi, film fragmanları, sanatçı portreleri, gelecek film tanıtımları ve fırsatlar. Haberler bölümünde ise tüm sinema haberlerini bizlerle buluşturuyorlar. Haftalık programa dahil edilecek film listesi kabardı bile.
http://www.intersinema.com

Sinema.com
Sinevizyon başlığı altında yok yok. Vizyondakiler, vizyona  girecekler, en yeni fragmanlar. Eğlence köşesi bile var. Bloguna öğrenmek istediklerinizi yazıp bilgi alabilir, paylaşımda bulunabilirsiniz. Dizilerin de fragmanlarını takip edebilirsiniz. Haydi seanslara bir göz atın. İyi seyirler.
http://www.sinema.com

2 yorum

  1. oyunsoft

    sinemaları geçen olamaz bence

  2. Hasan İşbir

    Derginizde yılın sinema sitesi olarak filmlerim.com’u seçmişsiniz ama burada esamesi bile okunmamış.
    Çok profesyonel bir yayıncılık anlayışınız var.

Yorum yazın