Buffalo Blu-ray Drive

Buffalo Blu-ray Drive

Buffalo-Blu-ray-DriveUSB 3.0 bağlantılı harici Blu-ray yazıcıyla tanışın.

USB belleklerden ve taşınabilir disklerden sonra harici optik sürücüler de yavaş yavaş USB 3.0 arabirimiyle tanışmaya başlıyor ve Buffalo’nun Blu-ray medyalara 12x hızında kayıt yapabilen sürücüsü de bahsi geçen konuda ilkler arasında. 160 x 220 x 50 mm’lik boyutlara sahip olan Blu-ray yazıcının 1,2 kg’lık ağırlığıyla taşınabilir bilgisayarlara yönelik olduğunu söylemek pek doğru değil ancak yine de Blu-ray yazıcıya sahip olmayan tüm bilgisayarlar için pratik bir çözüm olduğu kesin. USB 3.0 arabirimine sahip ürünün güç ihtiyacı için ayrıca bir adaptöre ihtiyaç duyduğunu da hazır taşınabilirlikten bahsediyorken belirtelim.

Buffalo Blu-ray Drive, USB 3.0 teknolojisine sahip olması nedeniyle Blu-ray medyalara 12x hızında yazım gerçekleştirebiliyor. USB 2.0 teknolojisine sahip olan harici Blu-ray yazıcılarda desteklenen Blu-ray yazma hızının 6x ile sınırlı olduğunu söylemek gerekiyor. Ürün hem tek hem de çift katmanlı Blu-ray medyalara 12x hızında yazım gerçekleştirebiliyor. Aynı tür için desteklenen okuma hızı ise 8x. BD-RE türü içinse tek katmanda 8x okuma, 2x yazma hızı ve çift katmanda da 6x okuma, 2x yazma hızı belirtiliyor. DVD-R ve DVD+R için desteklenen okuma ve yazma hızları da birçok modelde olduğu gibi 16x seviyesinde. Önemli bir artı olarak sunulan DVD-RAM desteğini gösterebiliriz ama DVD-RAM artık günümüz için pek de geçerli bir tür değil.

 

Buffalo Blu-ray Drive’ın kutu içeriğinden USB 3.0 kablo ve güç adaptörünün dışında CyberLink Media Suite yazılım paketi geliyor. Paketin içinde PowerDirector, PowerProducer, PowerDVD, Power2Go, PowerBackup, UnstantBurn ve MediaShow yazılımları geliyor. Blu-ray filmler, hatta üç boyutlu Blu-ray filmler için en iyi oynatıcı yazılımlardan biri olan PowerDVD’nin kullanıcılara sunulması oldukça önemli bir artı. Eğer Blu-ray medyalara sık sık farklı bilgisayarlardan veri yedeklemesi yapmanız gerekiyorsa ve harici bir çözüme gereksinim duyuyorsanız Buffalo Blu-ray Drive’ın şimdilik alanındaki en başarılı ürünlerden biri olduğunu söylemeliyiz.

http://www.buffalo-technology.com

 

Yorum yazın