Creative Sound Blaster Recon3D

Creative Sound Blaster Recon3D

Creative-Sound-Blaster-Recon3DDaha iyisi üretilene kadar en iyisi olmaya aday.

Creative’in ses kartları arasına en son eklenen Sound Blaster Recon3D, aynı zamanda üst seviyenin temsil edildiği “Fatal1ty Champ1on” serisinde bulunuyor. Karta bakıldığında dikkat çeken ilk detay hiç şüphesiz kasanızın ön paneline uzanan eklenti. Eklenti 5,25 yuvayla uyumlu görünüyor ancak stereo RCA girişlerden vazgeçerseniz 3,5 inç yuvada da kullanılabilmesi mümkün. Kulaklık ve mikrofon sesi seviyesini eklenti üzerinden kolay bir şekilde belirleyebilirsiniz. Ayar tuşları kullanılmadığı zamanlarda gövde içinde saklanabilecek şekilde tasarlanmış ve bir hayli profesyonel görünüyor. Kulaklık ve mikrofon için ayrılan 3,5 mm’lik jack’ların haricinde THX Studio Pro, Headphones ve Speakers olarak işaretlenen LED’ler de ön panelde göze çarpanlardan.

Kutu içeriğinden ön panel dışında bir mikrofon da geliyor. Mikrofon monitörünüzün üzerinde durabilecek bir tasarıma sahip ve Crystal Voice teknolojisi sayesinde sesin çevre gürültüsünden arındırılarak karşı tarafa ulaştırılmasını sağlıyor. Mikrofonun bağlantısı ön panelden veya doğrudan ses kartı üzerinden yapılabiliyor. Sağ ve sol için ayrı ayrı konumlandırma yapıldığı için ses stereo standardına uygun ve daha gerçekçi bir şekilde karşı tarafa iletiliyor.

Dört çekirdekli yeni nesil Core3D ses işlemcisine sahip olan Creative Sound Blaster Recon3D, özellikle oyuncuların hoşuna gidecek şekilde tasarlanmış. Bağlantı arabirimi, olması gerektiği gibi, PCI Express x1. Kartın üstünde manyetik koruma kalkanı görevi üstenen yapıda aynı zamanda şeffaf bir pencere var ve işlemcinin göz önünde olması sağlanmış. Hoparlör bağlantısı 2.1 ile 5.1 standartlarına uygun ve optik arabirimler de ihmal edilmemiş. Optik çıkışın yanı sıra optik girişin de bulunması önemli bir avantaj. Oyuncular için birçok önemli detayı bünyesinde bulunduran Creative Sound Blaster Recon3D’de sesteki en ince ayrıntıyı bile yakalamanızı sağlayan “Scout Mode” oyunlarda gerçek bir avantaj elde etmenizi sağlayacak.

www.creative.com

 

Yorum yazın