DrayTek Vigor 2710VDn

DrayTek Vigor 2710VDn

DrayTek-Vigor-2710VDnEv ve küçük çaptaki ofisler için çoklu bir iletişim çözümüyle tanışmaya ne dersiniz?

DrayTek’in Vigor 2710VDn olarak adlandırdığı ürün ilk etapta sıradan bir ADSL modem gibi görünse de çok daha fazlasını sunuyor. Birçok ev ve küçük çaptaki işletme tarafından ihtiyaç duyulacak iletişim çözümlerini tek bir kutuda kullanıcılara sunmayı başaran üründe dâhili güvenlik duvarı sayesinde sürekli olarak koruma sağlanıyor. VoIP desteği ve DECT bağlantısına destek sunması da DrayTek Vigor 2710VDn’nin ön plana çılan özellikleri arasında.

Sıra dışı ve başarılı sayılabilecek bir tasarıma sahip olan ürün dik şekilde konumlandırılıyor. Alt tarafta sadece güç bağlantısı, güç anahtarı, hat girişi ve telefon çıkışı mevcut. Sağ tarafa bakıldığında hem DECT telefon eşleştirmesinde kullanabileceğiniz hem de kablosuz ağ güvenliğinizi WPS esaslarına göre kolayca yapılandırabileceğiniz bir tuş var. Sol tarafta da DSL bağlantısı ve dört adet Ethernet girişinin yanı sıra USB arabirimi göze çarpıyor. USB arabirimi ağınızda yazıcı paylaşma ve USB depolama aygıtlarına belirlediğiniz kişilerin erişimini sağlama açısından büyük kolaylık sağlıyor. Öte yandan kablosuz ağınızı açıp kapatabileceğiniz özel bir tuş da ihmal edilmemiş. DrayTek Vigor 2710VDn’de operatörlerin VoIP servislerini kullanarak telefon maliyetlerinizde büyük bir tasarruf sağlayabilirsiniz.

DrayTek Vigor 2710VDn’nin diğer özellikleri arasında VPN desteği, içerik filtreleme, durumsal paket inceleme (SPI) ve seviye seviye yönetilebilen gelişmiş bir güvenlik duvarı var. 802.11n standardında olan kablosuz ağ yayını 300 Mbps hızı destekliyor ve üç adet 2 dBi’lık anten yardımıyla evinizin veya küçük çaptaki ofisinizin her köşesine güçlü bir şekilde ulaşmayı başarıyor.

www.draytek.com

 

Yorum yazın