Enerji Günlüğü

Enerji Günlüğü

Yayın yönetmenliğini deneyimli ekonomi gazetecisi Mehmet Kara’nın yürüttüğü enerjigunlugu.net, Türkiye’den ve dünyadan enerjiyle ilgili son gelişmeleri okuyucularına duyuruyor.

Sitenin hakkımızda bölümünde yer alan ifadelere göre, enerjigunlugu.net‘in yayın hayatına geçmesinde, özellikle elektrik dağıtım ve satış hizmetlerinin özelleştirilmesinden sonra giderek önem kazanan elektrik sektörü veri ve haber yayıncılığı ihtiyacı etkili oldu. Mart 2012’de yayına başlayan Enerji Günlüğü’nde petrol, doğalgaz, LPG, elektrik, nükleer, kömür, rüzgar, güneş ve jeotermal gibi enerji ve enerji kaynaklarıyla ilgili ana başlıkların yanı sıra, sürdürülebilirlik kategorisi de önemli bir yer tutuyor.

Sektördeki bilgi ve haber kaynaklarıyla yakın bir diyalog içinde çalışan Enerji Günlüğü, Türkiye’de enerji sektöründeki gelişmeleri yakından izlemek isteyen okuyucular için ciddi bir kaynak. Sitede yer alan haberler, yayın yönetmeni Mehmet Kara’nın ekonomi haberciliğindeki 25 yıla yakın tecrübesinin süzgecinden geçerek yayınlanıyor.

Özel haber ağırlıklı sitede çeviriler, enerji şirketlerinin genel müdür ve yöneticileriyle söyleşilerin yanı sıra, sektördeki atama ve transferler, petrol, doğalgaz ve elektrik fiyatlarına ilişkin haber ve gelişmelere yer veriliyor. Düzenleyici kuruluş Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun (EPDK) karar ve uygulamaları başta olmak üzere enerji mevzuatındaki gelişmeler de Enerji Günlüğü’nün içeriğinde önemli yer tutuyor.

Görünüşe bakılırsa Enerji Günlüğü, sosyal medya imkanlarının günümüz yayıncılığında taşıdığı önemin farkında. Siteye girilen içerik, Twitter, Facebook ve G+ gibi sosyal medya mecraları üzerinden daha geniş bir kesime ulaştırılıyor. İsteyen okuyucular, [email protected] adresindeki mail grubuna üye olarak, siteye girilmiş son haber başlıklarını her gün düzenli olarak e-posta kutularında bulabiliyor.

Enerji Günlüğü’nün en dikkat çekici bölümlerinden biri de Enerji TV. Youtube’a yüklenen haber/söyleşi videoları ister doğrudan site üzerinden istenirse de YouTube üzerinden izlenebiliyor.

Enerji Günlüğü’nün yazar kadrosu ise sektörde tanınan, kendi alanında uzman tecrübeli isimlerin yanı sıra, genç kalemleri de içeriyor. Bu isimler arasında kömür alanındaki uzmanlığıyla öne çıkan Nejat Tamzok ve termik santraller konusunda engin bir bilgi ve deneyime sahip, Makina Mühendisleri Odası Enerji Komisyonu Üyesi Haluk Direskeneli il çevre ve enerji politikalarındaki yazılarıyla öne çıkan Sabiha Kötek dikkat çekiyor.

Yorum yazın