Fil’m Hafızası

Fil’m Hafızası

filmhafizasiAlternatif sinemayla ilgili eşsiz bir kaynak.

 

Fil’m Hafızası; film repliklerini fil hafızasıyla hatırlayan, bağımsız ya da hak ettiği değeri görmemiş yapıtlara hayat vermeyi amaç edinmiş bir internet topluluğu. Popüler sinemayla ilgili birçok kaynak internet ve sosyal ağlarda kolayca bulunurken alternatif sinemayla ilgili detaylı kaynak bulmak her zaman kolay olmuyor. Fil’m Hafızası da bu boşluğu doldurmak için çalışan bir internet sitesi ve bizce takdiri hak ediyor.

Ocak 2011’de küçük bir Facebook grubu olarak başlayan oluşum, şu anda gönüllülük esasına dayalı 42 kişilik zengin bir yazar kadrosuyla yayın hayatını sürdürüyor. Sinemayı tutkuyla seven Fil’m Hafızası yazarlarının yaş ortalaması da oldukça genç. Bu sayede yazarlar hem eski filmleri hem de yeni filmleri genç bir bakış açısıyla ele alabiliyorlar.

Fil’m Hafızası Türk sinemasına da yatırım yapıyor. Yeşilçam klasiklerine saygı duruşunda bulunulurken site yöneticilerinin düzenlediği tematik film gecelerinde okuyuculara Türk sinemasının genç yetenekleriyle tanışma fırsatı sunuluyor. Ayrıca şu ana kadar dokuz farklı mekânda gerçekleşen etkinliklerde yerli ve yabancı olmak üzere 74 farklı film katılımcıların beğenisine sunulmuş.

www.filmhafizasi.com

Yorum yazın