Genius WideCam 1050

Genius WideCam 1050

Genius-WideCam1050Geniş görüş açısı sayesinde bilgisayarın önünde toplanma dönemi sona eriyor.

Günümüzde web kameraları artık eskiden olduğu gibi popüler değil. Nedeniyse artık her taşınabilir bilgisayarın bir kameraya sahip olması ve zamanında satışa sunulmuş olan masaüstü ürünlerinin de anlık mesajlaşma yazılımları için gerekli olan kaliteyi sunabilmeleri. Firmalar daha yüksek kalitede görüntülü sohbetler gerçekleştirebilmeniz adına şu sıra HD çözünürlükte algılayıcılar içeren ve daha pratik tasarımlı kameraların üretimine yoğunlaşmış durumda. Genius’un geliştirdiği WideCam 1050 de bahsettiğimiz sınıfa giriyor ve HD çözünürlükte görüntü kalitesinden çok daha fazlasını sunuyor.

Lens üretiminde gerçek cam malzemeyi tercih eden Genius, böylece görüntü kalitesi konusunda iddialı olduğunun ipuçlarını daha en baştan veriyor. Tüm monitör tiplerine uyum sağlayan başarılı ayaklık yapısı sayesinde konumlandırma için fazla uğraşmaya gerek kalmıyor. Web kamerasının netlik ayarıysa metalik renkteki çember sayesinde gerçekleştiriliyor. Genius WideCam 1050’nin algılayıcısı 720p çözünürlükte ve işletim sistemine ek bir sürücü kurulmadan kullanılabiliyor. Sunulan CD’de ArcSoft’un web kameranızla efektli şekilde kayıt yapabilmenizi sağlayan WebCam Companion 4 yazılımı var ve kurmaya değebilir.

Üzerinde dâhili mikrofon da bulunduran Genius WideCam 1050’nin tasarımı oldukça sade. 360 derece dönebilen tasarım sayesinde ürünün konumlandırılması veya konuştuğunuz kişiye çevreyi göstermeniz kolaylaşıyor. Asıl etkileyici olan yönse kameranın 120 derecelik görüş açısına sahip olması. Böylece karşınızdaki kişi sizin dışında bulunduğunuz yeri de görme şansına sahip oluyor. Geniş görüş açısının bir diğer avantajı da diğer konuşmacıların ekran başında toplanmak zorunda olmaması. Genius WideCam 1050 kesinlikle memnun kalınabilecek bir ürün.

www.geniusnet.com

 

Yorum yazın