GIGABYTE A75-UD4H

GIGABYTE A75-UD4H

GIGABYTE-A75-UD4HAMD’nin Socket FM1 yapısındaki işlemcileri için en iyi anakart tercihlerinden biri.

AMD, Llano platformu kapsamında son kullanıcılara oldukça başarılı işlemciler sunuyor. Fiyatına göre performans açısından piyasadaki önemli bir boşluğu dolduran işlemcilerde elbette günümüzün en yüksek entegre grafik yeteneğini sunmalarının da önemi büyük. Eğer kuracağınız platforma sonradan grafik kartı eklemeyi planlıyorsanız ve sistemin temelini oluşturacak anakartı “en iyisi olmalı” diye düşünerek seçecekseniz GIGABYTE A75-UD4H’nin hem firmanın ürün ailesindeki hem de piyasadaki en başarılı seçeneklerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

ATX yapısında tasarlanmış olan anakart D-Sub, DVI, HDMI ve DisplayPort görüntü arabirimlerinin tümünü destekliyor. Giriş seviyesindeki birçok modelin aksine tam dört adet bellek yuvası bulunduruyor ve toplamda 32 GB sistem belleğinin aynı anda çalıştırılabilmesini destekliyor. Desteklenen bellek hızı 1866 MHz olsa da overclock ile 2 GHz barajını rahatlıkla aşabileceğinizi belirtelim, çünkü anakartın özellikleri arasında overclock ve kararlılık da ön planda. Sonradan tercih edeceğiniz grafik kartının bir AMD modeli olması durumunda işlemci içinde bulunan grafik çekirdeğinden de grafik kartınızla beraber aynı anda faydalanabileceğinizi unutmamak gerekiyor. Oldukça zengin özelliklere sahip olan GIGABYTE A75-UD4H, arabirimler açısından da beklentilere cevap veriyor. Arka panelde kullanıma hazır tam dört adet USB 3.0 arabirimi bulunuyor. Anakart üzerinde bulunan ve biri de arka panelde eSATA olarak değerlendirilmiş sürücü bağlantılarının tümü yeni nesil SATA 6 Gpbs teknolojisine destek veriyor.

GIGABYTE A75-UD4H başarılı bir anakart. İyi bir işlemci tercihiyle uzun zaman boyunca ek bir grafik kartına ihtiyaç duymadan keyifli bir kullanım sağlayabilirsiniz. Donanımsal özellikler üst düzeyde ve overclock’un da önü açık bırakılmış. Öte yandan AMD’nin CrossFireX gibi çoklu grafik kartı içeren platformların kurulabilmesine de destek veriyor. Eğer tercihiniz Llano platformu olacaksa değerlendirilmesi gereken bir anakart.

 

www.gigabyte.com

 

 

Yorum yazın