GIGABYTE Z77X-UP5 TH

GIGABYTE Z77X-UP5 TH

GIGABYTE-Z77X-UP5-THThunderbolt arabirimiyle USB 3.0’ı performansta ikiye katlamayı başarıyor.

Sektörün en hızlı arabirimlerinden olan Thunderbolt, günden güne yaygınlaşmaya başlıyor ve söz konusu arabirimi ilk olarak sunan seçeneklerden biri de GIGABYTE’ın yeni modellerinden Z77X-UP5 TH. Anakartta rakiplerinden farklı olarak bir yerine iki adet Thunderbolt arabirimi var. Böylece aynı anda paralel şekilde çok daha fazla ekran veya depolama aygıtının bağlanması mümkün olabiliyor. Önemli arabirimlerden olan USB 3.0’ı da arka panelinde dört adet olarak bulunduran anakartta GIGABYTE’a özgü kablosuz bağlantı kartının kutudan gelmesi yine rakipler karşısında önemli bir avantaj. Kart sayesinde bilgisayarınıza kablosuz ağ ve Bluetooth özellikleri de kazandırılmış oluyor.

Intel’in Z77 yonga setinden güç alan GIGABYTE Z77X-UP5 TH’de 32 GB’ye kadar bellek kullanabilmek mümkün. Overclock meraklılarının doğal olarak desteklenen 1600 MHz’lik hızın çok daha yukarısına çıkabilmeleri mümkün. GIGABYTE tarafından geliştirilen teknolojiler sayesinde kullanıcılara overclock ve kararlılık bakımından daha fazlasını sunmayı başaran anakart ATX yapısına uygun. Görüntü çıkışı olarak en yaygın olarak kullanılan D-Sub, DVI ve HDMI’a yer veriliyor. DVI arabiriminden ikinci D-Sub çıkışı alınamadığı ve Thunderbolt arabirimiyle DVI arabiriminin aynı anda görüntü veremediği özellikle belirtiliyor. Üst düzey bir grafik sistemi kurmak isteyen kullanıcılarsa AMD CrossFireX veya NVIDIA SLI gibi teknolojilerden gönül rahatlığıyla faydalanabilir.

GIGABYTE Z77X-UP5 TH’nin rakiplerinden farklılaştığı bir diğer yön de üzerinde mSATA bağlantısı bulundurması. Bağlantıya ekleyebileceğiniz bir SSD sayesinde sisteminizde kablo kalabalığıyla uğraşmadan SSD’lerin sunduğu avantajlardan faydalanabilirsiniz. RAID teknolojilerinden faydalanmak içinse anakart üzerinde sunulan SATA yuvalarına bağlantı yapmalısınız.

www.gigabyte.com

 

Yorum yazın