Haier T5HN

Haier T5HN

Haier-T5HNDonanımsal özelliklerden ödün vermeden de uygun fiyata bir taşınabilir bilgisayar sahibi olabilirsiniz.

Taşınabilir bilgisayarların fiyatlarının sürekli aynı seviyelerde dolaştığını düşünüyor ve ekonomik bir çözüm bulamamaktan yakınıyorsanız, Haier T5HN ile tanıştıktan sonra kararınız değişebilir. 15,6 inç kategorisinde bulunan Haier T5HN’nin donanımsal özellikleri ofis, internet ve multimedya kullanımı düşünen tüm kullanıcıların beklentisine cevap verecek düzeyde. Ekonomi seviyesinde bir ürün olduğu için doğal olarak harici bir grafik kartı içermiyor ve yüksek çözünürlükte üç boyutlu oyun oynamak için uygun değil; ancak asıl olarak takdir edilmesi gereken, üründe kasa ve ekran gibi tasarımı ilgilendiren unsurlarda da cömertçe davranılmış olması.

Haier T5HN’ye Intel’in 1,6 GHz frekansta çalışan ve çift çekirdekli Celeron B815 işlemcisi hayat veriyor. İşlemci performansı açısından elbette Core serisi kadar güçlü değil ama günlük yaşantınızdaki işlerin neredeyse tümünün üstesinden başarıyla geliyor. Tek sıkıntı yüksek çözünürlükteki videoları izlerken işlemcinin biraz ağır kalması, ancak Intel HM65 yonga seti kapsamındaki HD Graphics 3000 grafik yongası çoğu zaman yardıma koşuyor. 2 GB sistem belleğine sahip olan ürünün işletim sistemiyse Ubuntu’nun 11.10 sürümü. Ubuntu sayesinde kullanıcılara yeni bir Windows lisansının maliyeti de yansıtılmamış oluyor. Sonradan Windows’a geçiş yapabilmek mümkün.

2,5 kg’lık ağırlığıyla sınıfındaki hafif ürünlerden biri olan Haier T5HN’nin tasarımı oldukça başarılı. Chiclet klavye, piyano siyahı gövde süslemeleri, dairesel olarak tıraşlanan alüminyum touchpad ve desenli kapak bir hayli dikkat çekici. HDMI çıkışı, Bluetooth ve 802.11n kablosuz ağ desteği gibi özellikleri de bünyesinde barındıran ürünün ekranı da beklentilerin üzerinde.

www.haier.com

 

Yorum yazın