HP Folio 13

HP Folio 13

HP-Folio-13Ultrabook arenasında iddialı görünümüyle fark yaratıyor.

HP’nin Ultrabook modeli olan Folio 13, gerçekten de oldukça başarılı bir seçenek. 13.3 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan ve 1366 x 768 piksel çözünürlük sunan üründe ince yapıyı korumak adına LED aydınlatma teknolojisinden faydalanıyor. İşlemci tercihi birçok Ultrabook’tan bildiğimiz gibi Intel Core i5 2467M’den yana yapılmış ve tek bir yuvada konumlandırılmış olan 4 GB kapasitedeki sistem belleği yeterli performansı sağlıyor. Microsoft’un 64 bitlik Windows 7 Professional işletim sistemiyle beraber gelen HP Folio 13, yüksek kalitedeki ses sistemi ve yazı yazmayı kolaylaştıran klavyesiyle Ultrabook arenasında daha farklı bir noktada konumlanıyor.

Depolama görevini 128 GB kapasitede bir SSD’ye vermiş olan HP Folio 13, sistemin hızlı bir şekilde başlaması için gerekli olan en önemli teknolojileri atlamamış. Grafiklerden sorumlu olan birimse Intel’in HD Graphics 3000’i. Üç boyutlu oyunlar için fazla yetenekli olmadığını biliyoruz ancak işletim sistemi ve HD videolar için gerekli olan gücü fazlasıyla karşılayabiliyor. HP Folio 13’te dikkatimizi çeken en önemli detaylardan biri de Dolby Advanced Audio sertifikasına sahip olan Altec Lansing ses sistemi oldu. Klavyenin üst kısmına konumlandırılmış olan ses sistemi bir Ultrabook’a göre şaşırtıcı performans sergiliyor ve hatta birçok taşınabilir bilgisayardan bile daha iyi.

 

HP Folio 13, altı hücreli bir bataryaya sahip ve dokuz saati aşan bir çalışma süresi sunuyor. Sistem performansı olarak bizi kendisinden oldukça memnun bırakan HP Folio 13’ün klavyesinin oldukça başarılı olduğunu söylemiştik. Dikkat çekici detaylardan biri de klavye aydınlatmasının ihmal edilmemiş olması. Kullanıcılar böylece her koşulda rahat bir şekilde yazı yazabiliyor. Çoklu dokunma destekleyen touchpad de yeterli bir büyüklükte ve rahat kullanılıyor. Ürünün yeni nesil USB 3.0 arabirimini desteklemesi ve kablolu ağ bağlantısı için Ethernet arabirimini de gövde içinde bulundurması özellikle şirket içi kullanımlar düşünüldüğünde önem taşıyor. Alüminyum ağırlıklı seçilen gövde malzemesiyle HP Folio 13 oldukça şık ve sağlam.

www.hp.com

 

Yorum yazın