Huawei Ascend P1

Huawei Ascend P1

Huawei-Ascend-P1İletişim sektörünün önemli markası, rekabetin zirve noktası için önemli bir aday.

Huawei’in adını daha çok USB bağlantılı 3G modemlerle ve ülkemizdeki mobil şebeke operatörlerinin anlaşmalı cihaz kampanyalarıyla duyduk. Oldukça başarılı ürünlere imza atan firma, artık ülkemizde kendi markasıyla da ürün satışı yapıyor. Birçok kullanıcının beğenisini kazanan Huawei’nin şimdiki gözde modeli ise Ascend P1. Huawei Ascend P1, günümüzdeki zirve rekabetine sessizce katılıyor ve oldukça başarılı bir akıllı telefon. Özellikleriyle kullanıcıları şaşırtacağı ve hatta büyük bir çoğunluğun kalbini çalacağı kesin görünüyor.

4,3 inç büyüklüğünde ve 960 x 540 piksel çözünürlükte Super AMOLED ekrana sahip olan Huawei Ascend P1’de çift çekirdekli işlemci bulunuyor. 1,5 GHz frekansındaki işlemci günümüzün akıllı telefonları için en yüksek değerlerden birine sahip. 129 x 64 x 7.7 mm’lik boyutlarıyla incelik konusunda da iddialı bir telefon olan Huawei Ascend P1’de Corning Gorilla Glass kullanılıyor ve telefonun sağlamlığı artıyor. Arka tarafta bulunan kamera 8 MP çözünürlükteki kamera çift LED flaşla destekleniyor ve üstün bir performans sağlıyor. Video çekiminde desteklenen çözünürlük 1080p. Ön kamera ise 1,3 MP çözünürlükte ve yine HD (720p) kayıt yapıyor. Kamerada yüz tanıma ve panorama gibi teknolojiler de var.

Huawei Ascend P1, tasarım olarak da oldukça başarılı. Ön tarafta tamamen parlak siyah renk hâkim. Arka yüzey içinse beyaz, siyah veya pembe renk seçebilme şansınız var. 32 GB kapasitedeki dâhili hafıza fazlasıyla yeterli. Micro SD kart yuvasını kullanarak dâhili hafızada artış sağlayabilmeniz de mümkün. Telefona Google’ın geliştirdiği Android işletim sisteminin 4.0 sürümü güç veriyor. Huawei Ascend P1 fiyatını sonuna kadar hak eden ve oldukça mantıklı bir seçim.

www.huawei.com

 

Yorum yazın