İlk yasal video klip sitesi hitklip.com açıldı

İlk yasal video klip sitesi hitklip.com açıldı

Image"İnternette korsana hayır" sloganı ile bir basın toplantısı düzenleyerek yayın hayatına başlayan hitklip.com; MESAM, MÜYAP, MGS ve MÜYORBİR tarafından lisanslanarak kullanıcılarla buluştu. hitklip.com bu anlamda da Türkiye'deki ilk yasal video klip sitesi olma özelliğini taşıyor. Yayınlanan klipler için sanatçılardan ücret alınmayan ve izleyenlerin de para ödemediği, internet ortamında yepyeni bir reklam anlayışı ile kullanıcılarla buluşan hitklip.com reklam sektörü için de çok değişik bir mecra olma özelliğini taşıyor.

Kendi listeni hazırla kendi Tv'ni yarat, yayın yönetmeni kendin ol.

İnternet kullanıcılarını kısıtlamadan istedikleri kadar klibi seçerek kendi Tv'lerini hazırlamaya olanak sağlayan bir yazılım geliştiren Hitklip.com'da seçilen bütün klipleri arka arkaya TV mantığında izleyebiliyorsunuz. Tv'den tek farklı yanı ise yayın yönetmeni kendiniz oluyorsunuz. Hazırladığınız yayın akışını tek bir tuşla arkadaşlarınıza yollama imkanınızda var.

Herkese eşit mesafe, müziğin gerçek kralları ortaya çıkıyor.

İsterseniz ünlü bir sanatçı olun, isterseniz sizi hiç kimse tanımasın; siz kendinize güveniyorsanız klibinizi çekin ve yollayın; yayın denetim kurulunun onayladığı video klipler için herkese eşit mesafede yaklaşılıyor. Listeye konulan bu klipler yeni eklenenler bölümünde en üst sırada internet kullanıcıları ile buluşuyor.

Her hafta sıfırlanan liste içinde bütün klipler izlenen tekil kişi sayısı oranında listede üst sıralara taşınıyor. Şu anda internette ünlenen Öykü ve Berk'in Evlerinin Önü Boyalı Direk şarkısı, en yakın rakibi mega star Tarkan'ın Vay anam vay klibine % 50 fark atarak 1 numarayı kimseye kaptırmıyor.

Bütün tarzlar tek tek katagorilendi, yöresel sanatçılarla, amatörlere ayrı bölüm

Pop, Rock, Hiphop, Arabesk, Fantazi, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Özgün Müzik, Film Müzikleri ve Şiir katagorilerin bulunduğu hit5 sayfasında o haftaki en fazla izlenen 5 şarkıya çok hızlı erişim yapabiliyorsunuz. Sanatçıların son albümleri için çektikleri tüm kliplerin bulunduğu bu sayfalardan kendi listenizi oluşturduğunuz gibi, isterseniz önceki albümlerinin kliplerinin de  bulunduğu arşiv bölümüne tıklayarak listenize orda bulunan eski klipleri de ekleyebilirsiniz. Yöresel sanatçılar için ayrı bir bölüm oluşturulan http://www.hitklip.com/ 'da  her yöre için ayrı bir katagori açılmış.

Amatörler sesinizi duyurmak için işte imkan

Hiç bir albümü olmayan amatör müzisyenler için ayrılan bölümde,  kendi sesine ve müziğine güvenen amatörler müzisyenler için işte imkan. Mevcut olanaklarınla klibini çek ve  yolla; http://www.hitklip.com/ 'da yayınlansın. Yalnız unutmayın şimdilik sadece Türkçe video klipler yayınlanıyor.

Yorum yazın