Lenovo ThinkPad NZ72ETX

Lenovo ThinkPad NZ72ETX

Lenovo-ThinkPad-NZ72ETXDonanımsal ve yazılımsal korumalarla güven konusunda daha iddialısını aramayın.

Lenovo’nun sağlam ve biraz daha kurumsal kullanıma hitap eden ThinkPad serisine kısa bir süre önce kazandırılan NZ72ETX tablet, çizgiye uygun şekilde kullanıcılara güven vermeyi daha ilk andan itibaren başarıyor. 10,1 inç boyutunda ve 1024 x 768 piksel çözünürlükte bir ekran bulunduran tablete NVIDIA’nın Tegra 2 platformu hayat veriyor. 1 GHz frekansında çalışan çift çekirdekli işlemcinin Android 3.1 işletim sistemi üzerinde sergilemiş olduğu performans, deneyimlemeye değer.

İsteğe bağlı olarak Android 4.0’a da güncellenebilen tabletin ağırlığı 750 gram ama bunun bazı önemli nedenleri var. Düşmelere, sıvı dökülmesine, aşırı gerilime ve benzer kazara karşı dirençli bir kasa tercih edilmesi nedeniyle ağırlık ve veri güvenliği paralel bir artış gösteriyor. Tasarımı ve donanımsal detaylarıyla güven veren Lenovo ThinkPad NZ72ETX’te yazılımlarla da bambaşka bir kalkan oluşturuluyor. Güvenlik uygulamaları sayesinde olası çalınma durumlarında tabletin tamamen devre dışı kalmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz çalınmaya karşı koruma yazılımlarını daha farklı şekilde programlayabilir, hatta kullanacağınız SD kartın içeriğini bile sizin dışınızda kimsenin görememesini sağlayabilirsiniz. Sizi internetten bulaşabilecek virüsler ve casus yazılımlardan korumayı hedefleyen McAfee Mobile Security de göreve hazır durumda bekliyor.

Lenovo’nun iş dünyasına sunduğu diğer bazı uygulamaları da Good for Enterprise, Cisco AnyConnect ve Computrace Mobile by Absolute Software olarak sıralayabiliriz. Ayrıca ofis uygulamalarının yerini tutan Documents To Go da olmazsa olmazlar arasında. Lenovo ThinkPad NZ72ETX birçok tabletle benzer özellikte olsa da donanımsal ve yazılımsal ek özellikleriyle fark yaratmayı başarıyor.

www.lenovo.com.tr

Yorum yazın