Live365

Live365

Yeni bir albüm çıktığı gün Spotify gibi sitelerden dinlemek bizim için artık o kadar alışılmış bir şey haline geldi ki bir albüm ya da sanatçının şarkılarını internette bulamayınca şaşırır hale geldik. Fizy ve Last.fm gibi sitelerin ilk çıktığı dönemlerde yaşadığımız hayranlığı bile hâlâ hatırlıyoruz.

Sizi bugün çok daha eski ama bizi hala müptelası yapan bir siteyle tanıştıracağız: Live365! 1999 yılında kurulan ve yeni milenyumdan bile daha eski olan bu sitede 7 gün 24 saat gerçek DJ’ler tarafından müzik listelerinin oluşturuluyor. İnternet radyoculuğunun ilk örneklerinden olan ve onlarca farklı müzik türünden kendi zevklerinize uygun müzikleri bulabileceğiniz basit ve kullanışlı bir site.

Spotify ile nokta atışı yaparak istediğiniz müzisyeni dinlemek varken geçtiğimiz yüzyılın teknolojisi olan radyoya dönmenin ne avantajı var, diyebilirsiniz. Ancak hem çalan şarkılar Fizy ve Last.fm türevlerindeki gibi robot tarafından belirlenmiyor ve gerçek DJ’ler belirliyor hem de daha önce dinlemediğiniz tarzlarla ve müzisyenlerle tanışmak için oldukça uygun bir ortam. Live365’te sıkılmayacağınızı garanti edebiliriz.

ESKİ SİTEYE YENİ TASARIM

Live 365, kendisini yenilemeyi başaran bir site. Yakın zamanda tasarımı yenilenerek çok daha modern bir görünüme kavuştu. Siteye girdiğinizde hızlı şekilde dinlemek istediğiniz müziklere ulaşabilir ve saniyeler içinde kendinizi müziğe bırakabilirsiniz.

PREMIUM SEÇENEĞİ VAR

Live365 iki farklı gelir modeline sahip. Siteye üye olduktan sonra isterseniz ücretsiz üyelikle belli radyoları reklamlı olarak dinleyebilirsiniz, isterseniz de Premium üyelik satın alıp tüm radyoları kesintisiz şekilde dinleyebilirsiniz.

YENİ TARZLARLA TANIŞIN

Sitenin en beğendiğimiz özelliği belki de daha önce adını bile duymadığınız müzik tarzlarıyla tanışarak müzik bilginizi arttıracak olmanız. Bilindik türlerin yanı sıra freeform, urban, gangsta rap, hard house, honky tonky gibi birçok yeni türle tanışacaksınız.

Yorum yazın