MSI Z77A-GD65

MSI Z77A-GD65

MSI-Z77A-GD65Intel Z77 yonga setli modeller arasında üst düzey özellikleriyle göze çarpan bir seçenek.

Piyasadaki en önemli üreticilerden biri olan MSI, kullanıcılara yeni nesil Intel Z77 yonga setini taşıyan oldukça fazla seçenek sunuyor ve Z77A-GD65 olarak adlandırılan model de şimdilik firmanın amiral gemisi olma başarısını gösteriyor. Tercih ettiği yüksek kalitedeki bileşenler sayesinde overclock ve kararlılık konusunda kendisine oldukça güvenen anakartta HiHi-c CAP, SFC, ve Solid CAP bileşenlere ek olarak yeni nesil DrMOS bileşeni DrMOS II ile tümleşik çift koruma sunuluyor ve bileşen ömrü en üst noktaya taşınıyor.

Intel’in Z77 yonga setini taşıyan MSI Z77A-GD65, 22 nm teknolojisiyle üretilen yeni nesil Ivy Bridge işlemciler için ideal bir seçenek. LGA 1155 soket yapısındaki Sandy Bridge işlemcilere de uyum sağlayan anakart, serinin lider modeli olan Z77A-GD80’den çok önemli farklar içermiyor ve fiyat olarak daha uygun. İşlemcinin görüntü özelliklerine ek olarak overclock imkânlarından da üst seviyede faydalanmanızı sağlayan anakartta overclock ile belleklerin 2667 MHz ve üzerini görebilmesi mümkün. Lucid firmasının çözümleri sayesinde MSI Z77A-GD65’e sıra dışı bazı özellikler kazandırılmış durumda. Grafik birimi ve eğer varsa anakart üzerindeki ek grafik kartının güçleri birleştirilerek performans artışı sağlanabiliyor. Dikkat çekici ve etkili soğutucuların tercih edildiği anakartta yonga seti üzerinden USB 3.0 desteği de var. Arabirimlerin ikisi arkada ve diğer ikisi de anakart üzerinde kullanılmaya hazır durumda.

MSI Z77A-GD65, gerek overclock gerekse yüksek performans açısından beklentileri karşılamayı başarıyor. Yüksek malzeme kalitesi ve işçilik sayesinde overclock sırasında pes eden en son bileşenin anakart olması sağlanıyor. Eğer oyunlar için üst seviye bir sistem oluşturmayı düşünüyorsanız MSI Z77A-GD65 ile oldukça yerinde bir tercih yapacağınıza emin olabilirsiniz.

www.gigabyte.com

 

Yorum yazın