My Beautiful Cook Book

My Beautiful Cook Book

mybeautifulcookbookAlışkın olmadığınız tarifleri bir araya getiren, başka türlü bir yemek kitabı.

Göze de hitap eden enfes yemeklere hangimiz “Hayır!” diyebiliriz? My Beautiful Cook Book, tam olarak bu tarz tarifleri okuyucularıyla paylaşan kaliteli bir site. Özenli fotoğraf çekimleriyle yemek tariflerinin sunulduğu sitede, mutfakta tek düze tariflerin ötesine geçmek isteyenler birçok yeni tarifle buluşacak.

Sitedeki enfes lezzetlerin yazarı Sercan Karabulut, yediği leziz yemekleri kendi tarif listesine katarken daha önce birlikte uyum yakalayacağını tahmin etmediği malzemeleri de birleştirerek okuyucularına farklı lezzetler sunuyor. Yazar, tarifleri vermeden önce küçük anekdotlar da paylaşıyor.

My Beautiful Cook Book, geleneksel Türk mutfağındaki pilav veya çorba tariflerinden çok, daha önce yemediğiniz veya sadece lüks restoranlarda bulabileceğiniz lezzetlerin tariflerini sunuyor. Sitenin hedef kitlesiyse yemek yapmayı mutlulukla eş değer bulan bir kesim. Nitekim sitenin yazarı Sercan Karabulut da yemek yapmaktan aldığı hazzı dillendirmekten geri kalmıyor.

Sitede ayrıca en kaliteli malzemelerin nereden alınabileceği, sofrayı keyifli hâle getirmek için küçük öneriler de yer alıyor.

YELPAZE GENİŞ

My Beautiful Cook Book’ta özellikle tatlı tarifleri oldukça iştah açıcı. Frambuazlı dondurmadan çikolatalı cheesecake’e, ayva tatlısından viskili tiramisuya kadar geniş bir yelpazede tatlı seçenekleri okuyucuların beğenisine sunuluyor.

KEYİFLİ YEMEKLER

Tarifler “Bugün ne pişirsem?” sorusuna cevap olmayacaktır ama “Bugünü nasıl daha keyifli hâle getirebilirim?” dediğinizde imdadınıza yetişecektir. Sitedeki tariflerle hem sizin hem de sevdiklerinizin hoşuna gidecek keyifli yemekler yapabilirsiniz.

NEREDEN ALMALI?

Sercan Karabulut yemek kültürüyle ilgili çıkardığı notları süreç içinde site üzerinden insanlarla paylaşmaya karar vermiş. Gittiği restoranlar, hangi malzemeyi nereden almalı, mutfakta yer alması gerekenler gibi unsurlara sitesinde yer veriyor.

www.mybeautifulcookbook.com

 

Yorum yazın