Nokia Asha 303

Nokia Asha 303

Nokia-Asha-303Hassas dokunmatik ekran ve QWERTY klavye ile farklı bir deneyim.

Nokia’nın yeni modeli Asha 303, gri ve kırmızı olmak üzere iki farklı renkte tercih edilebiliyor. İlk etapta dikkat çeken QWERTY klavye elbette telefonu daha çok SMS, e-posta ve anlık mesajlaşma yazılımları için kullananlar açısından büyük önem taşıyor. Telefonun 2,6 inç büyüklüğündeki ekranı aynı zamanda dokunmatik ve kapasitif algılama teknolojisine sahip. Böylece telefonu yönetmek ve multimedya uygulamalarını kullanmak daha keyifli hâle geliyor. QWERTY klavyeli ve dokunmatik ekranlı bir telefonun her zaman pahalı olmadığını gösteren en iyi örneklerden biri olan Nokia Asha 303, saymakla zor bitirilecek özelliklere sahip.

116 x 55 x 14 mm boyutlara sahip olan telefon oldukça ergonomik bir tasarıma sahip ve 99 gram ağırlıkta. Dâhili olarak sunulan 100 MB’lik hafıza elbette hiçbir kimseye yeterli gelmeyecektir ama ürünle birlikte 2 GB Micro SD kart da kullanıcılara sunulanlar arasında. Daha da fazla kapasiteye ihtiyaç duyuyorsanız 32 GB kapasiteli bir modeli tercih ederek telefonunuzda kullanmamak için hiçbir nedeniniz yok. Nokia Asha 303, iletişim odaklı tasarlanan bir telefon. Ele oturuşundan bile bunu hissedebilmek mümkün. Tam bir şarjla bekleme süresi 30 günü bulabiliyor ve konuşma süresi sekiz saatin üzerine çıkıyor. Belirtilen müzik çalma süresi ise 47 saat ve işin uzmanı müzik çalarlarla benzer değerlerde.

Nokia Asha 303’te 1 GHz frekansında görev yapan bir işlemci kullanılıyor. Uygulamaların ve Symbian S40 işletim sisteminin dokunuşlarınıza verdiği cevaplar gayet hızlı. Her ne kadar Symbian işletim sistemi eski popülaritesini kaybetmiş olsa da halen birçok kullanışlı uygulamanın eklenebileceği göz ardı edilmemeli. 3.5G şebeke desteği ve kablosuz ağ desteği de sunan Nokia Asha 303’ün zayıf kalan yönlerinden bir diğeri de 3,2 MP çözünürlükte olan kamerası. Neyse ki telefonun yaşattığı müzik deneyimi hayli üstün ve aradaki farkı kapatmayı başarabiliyor. Nokia Asha 303, severek kullanılabilecek bir telefon.

www.nokia.com

Yorum yazın