Olympus SP-620UZ

Olympus SP-620UZ

Olympus-SP-620UZGörüntü kalitesi ve yetenekleriyle profesyonel fotoğrafçılık dünyasının kapısını aralıyor.

Küçük boyutlu fotoğraf makinelerinin en büyük dezavantajı çoğu zaman görüntü kalitesi ve optik yakınlaştırma açısından bekleneni karşılayamaması. Eğer işi biraz daha ileriye götürmeyi düşünüyorsanız ve henüz profesyonel sınıf için erken olduğu düşüncesindeyseniz Olympus SP-620UZ’den daha iyisiyle karşılaşmanız şu an için zor görünüyor. Küçük olmasına karşın avuç içine tam anlamıyla oturan ve rahat bir şekilde kullanılmak üzere tasarlanan Olympus SP-620UZ, tam 21x optik yakınlaşma yaparak en uzaklarda olan biteni bile yanınıza getiriyor. Geniş açı özelliğiyle iç mekân çekimlerinde de detay sağlayan makine, yarı profesyonel sınıfı için değerlendirilmesi gereken bir seçenek.

16 MP çözünürlükte bir algılayıcıyı görevlendiren Olympus SP-620UZ, video kaydında 720p çözünürlük sunuyor. Kusursuz netlik ve keskinlik için TruePic III+ görüntü işlemcisini bünyesinde barındıran ürünün elektronik ve optik olmak üzere çift görüntü sabitleme teknolojisi var. Çekilen görüntüler, ürünün boyutlarına göre bir hayli büyük sayılabilecek 3 inçlik LCD ekrandan tüm detaylarıyla izlenebiliyor ayrıca HDMI çıkışıyla televizyona aktarılabiliyor.

Yazılım olarak da oldukça beğenimizi kazanan Olympus SP-620UZ’nin ideal görüntü karesini yakalayabilmek adına gölge ayarlama, kırmızı göz engelleme ve yüz algılama gibi birçok detayı var. ISO hassasiyeti 100 ile 3200 değeri arasında belirlenebiliyor. En yüksek çekim hızıysa saniyenin 1500’de biri. Yaratıcı bazı görsel efektleri de çekimler sırasında kullanabilmeniz mümkün. Efektler videoda da geçerli olabiliyor. Depolama için kullanılması gereken ortamsa SD/SDHC ve SDXC bellek kartları. Olympus SP-620UZ, size uzun zaman eşlik edecek gibi görünüyor.

www.olympus.com

 

Yorum yazın