Panasonic LUMIX FT20

Panasonic LUMIX FT20

Panasonic-LUMIX-FT20Sizi asla yarı yolda bırakmayacak bir fotoğraf makinesi mi istemiştiniz?

Yaza yeni bir fotoğraf makinesiyle girmeyi düşünüyorsanız Panasonic LUMIX FT20’ye göz atmakta fayda var. 101 x 58 x 19 mm’lik boyutları ve bataryasıyla beraber 142 gram olan ağırlığıyla yanınızda taşırken kesinlikle yorulmayacağınız bir fotoğraf makinesi olan Panasonic LUMIX FT20’de gövde tamamen alüminyum ve oldukça sağlam. Hatta firma sağlamlığı birkaç adım ileriye taşıyarak 5 metreye kadar su geçirmezlik ve 1,5 metreden düşmede zarar görmeme garantisini de kullanıcılara sunuyor. Dış görünüşüne bakıldığında aslında bu kadar sağlam gözükmeyen ve zarafet kulvarında koşan Panasonic LUMIX FT20 daha sizi birçok özelliği ile şaşırtacak güçte.

16,1 MP çözünürlükte bir algılayıcının tercih edildiği Panasonic LUMIX FT20’de dikey optik yakınlaştırma teknolojisi kullanılıyor ve lens mekanizması kesinlikle gövdenin dışına uzanmıyor. 4x gibi başarılı bir optik yakınlaştırma miktarını sunan üründe ek olarak 8x akıllı yakınlaştırma özelliği var. 25 mm eşdeğeri olan lens de bir hayli geniş alanı kadrajlayabiliyor ve f3,9 – 5,7 diyafram aralığına sahip. Donanımsal görüntü sabitleme sağlayan MEGA O.I.S. özelliği sayesinde zorlu koşullarda bile net kareler elde etmenizi sağlayan Panasonic LUMIX FT20’de panoramik ve minyatür etkisi yaratan çekim modları da dikkate alınması gereken detaylar arasında. 8 ile 1/1300 arasında değişebilen perde hızı, ISO 100-6400 aralık gerçekten de profesyonele yakın sonuçlar elde edilmesini sağlıyor.

Panasonic LUMIX FT20 oldukça küçük boyutlarda olmasına rağmen zengin özelliklere sahip. Öncelikle siyah, turuncu, mavi ve kırmızı olmak üzere dört farklı renkten birini seçebilmeniz mümkün. Video kaydı sırasında desteklenen en yüksek çözünürlük 1280 x 720 piksel. Elbette 1920 x 1080 piksel olmasını beklerdik çünkü örnekleri yok değil. Suya ve darbelere karşı dayanıklılık dikkat çeken ve hatta ürünü rakipleri karşısına öne geçiren bir özellik ama su altında kullanıma dair bir öneri olmadığından dikkatli olmak gerekiyor.

www.panasonic.com

 

Yorum yazın