Pionner BDR-XD04T

Pionner BDR-XD04T

Pioneer-BDR-XD04TMasaüstü ve taşınabilir bilgisayarlar için şans verilmesi gereken bir harici sürücü.

Veri yedeklemek için optik medyaları tercih ediyorsanız veya HD çözünürlükteki Blu-ray filmleri izlemekten DVD’lere kıyasla daha çok hoşlanıyorsanız bu güne kadar size eşlik eden DVD standardını geride bırakmanız gerekiyor. Dünyanın en ince ve en hafif Blu-ray yazıcısı olarak gösterilen Pioneer BDR-XD04T, gerçekten şaşırtıcı bir ürün. Blu-ray medyalara 6x hızında yazma yapılabiliyor. Adaptör gerekmeden kullanılıyor ve tüm güç ihtiyacını USB 2.0 arabirimi üzerinden karşılıyor. USB 3.0 desteği sunulmasını beklerdik ancak taşınabilir ve 6x hıza sahip olan bir ürün için çok da şart değil.

241 gram ağırlığa ve 14 mm kalınlığa sahip olan Pioneer BDR-XD04T, taşınabilir bilgisayarın çantasında kendisini belli etmeyen bir ürün. Bilinen tüm CD, DVD ve Blu-ray medyalara destek veren üründe yeni nesil BDXL standardına da destek sunuluyor. BDXL sayesinde 128 GB’ye kadar kapasite sunan yeni nesil Blu-ray medyaların okunup yazılması destekleniyor. Pioneer’ın geliştirdiği PowerRead ve PureRead2+ teknolojileri sayesinde parmak izleri veya çizikler nedeniyle hasar gören medyalara erişimde de üstün bir performans sergileyen ürün sıra dışı tasarımı açısından da alkışı hak ediyor.

4 MB önbelleği bulunan Pioneer BDR-XD04, CD’leri 24x ve DVD’leri 8x hızında okuyor. Günümüz için pek geçerli olmasa da DVD-RAM medyaların okunmasına da destek veriliyor. Yazma hızıysa tek katmanlı Blu-ray’lerde 6x ve çift katmanlılarda 2x. –, + veya tekrar yazılabilme durumu fark etmeksizin DVD’ler için de desteklenen yazma hızı, okumada olduğu gibi 8x. Taşınabilir CD çalarları andıran Pioneer BDR-XD04’e medya yüklemek de oldukça eğlenceli. Piyasada çok fazla rakibi yok ve fiyat olarak oldukça dikkat çekici bir seviyede.

www.pioneer-dvdasia.com

 

Yorum yazın