Risun S2296LG

Risun S2296LG

Risun-S2296LGGörüntü kalitesinin yanında, monitörün kendisine de önem verenler için ideal.

Apple’ın monitörlerini görüp de beğenmeyen yoktur ama fiyatları benzer büyüklükteki diğer modellere oranla bir hayli yüksek kalıyor. Ülkemizin monitör pazarındaki yeni markası Risun’ın amacıysa Apple ile özdeşleşmiş monitör tasarımını tüm kullanıcıların alabileceği seviyeye indirgemek. Test merkezimize ulaşan S2296LG model adlı monitör 22 inç büyüklüğe sahip. Olması gerektiği gibi LED arka aydınlatma teknolojisine yer veriliyor. Yeri gelmişken, Risun’un 1989 yılından beri diğer monitör üreticilerine çözümler ürettiğini ve dünya genelinde sözü geçen bir firma olduğunu belirtelim.

1920 x 1080 piksel çözünürlük sunan monitör, günümüzdeki diğer 22 inç ekranlı modellerle benzer özellikler taşıyor. LED aydınlatma tercih edildiği için görüntü kalitesi tatmin edici düzeyde. Risun S2296LG’nin rakipleri arasından sıyrılmak istediği yön, hiç şüphesiz ki tasarımı. Ayak kısmında Apple’da olduğu gibi tamamen alüminyum malzeme kullanılıyor. Gövdede ise maliyetlerin korunması adına plastik tercih ediliyor. Ekran biraz parlak olsa da dayanıklı olduğu konusunda endişe yaratmıyor. Arka tarafa bakıldığında görüntü girişi olarak D-Sub ve DVI göze çarpıyor. Göze çarpan detaylardan bir diğeri de adaptör girişi. Monitörün gövdesi incelik açısından iddialı olmadığından adaptörsüz bir kablo olması gerekirdi.

Risun S2296LG başarılı bir monitör. Tasarım olarak Apple’a yaklaşmış olabilir ancak “monitör” denildiğinde akıllarda beliren görüntünün dışına çıktığı kesin. Tasarımın çok fazla olmasa da fiyata etkisi var ancak 22 inç seviyesi için kaliteli bir monitörle karşı karşıya olduğunuzu unutmamanız gerekli. Bir Apple fanatiğiyseniz tam anlamıyla hoşunuza gideceğini söyleyebiliriz.

www.risun.com.cn

 

Yorum yazın