Rüzgârın İzinde

Rüzgârın İzinde

ruzgarinizindeMotosikletinize biniyorsunuz ve dünyanın bir ucuna doğru yolculuğa çıkıyorsunuz. Yolda iklimle savaşıyorsunuz, hastalanıyorsunuz, yeni yemekler keşfediyorsunuz, motosikletiniz arızalanıyor, farklı coğrafyalar görüyorsunuz. Serkan Söğüt, blog’u Rüzgârın İzinde’de bunu gerçekleştiriyor. Serkan Söğüt hem Türkiye içinde hem de dünyada gezdiği yerleri fotoğraflayıp okuyucularıyla Rüzgârın İzinde’de paylaşıyor.

Rüzgârın İzinde’de Söğüt’ün paylaştığı son macerası ise gezi tutkunlarına parmak ısırttıracak cinsten! Söğüt, 100 günde İstanbul’dan Güney Afrika’nın başkenti Cape Town’a gittiği yolculuğunu kaleme aldı. Yazar, motosiklet üzerinde 100 gün süren yolculuğunu her gün harita üzerinden okuyucularıyla paylaştı ve yolculuk esnasında Mısır, Sudan, Etiyopya ve Kenya gibi Afrika ülkelerini rotası üzerinde yer verdi. 100 günlük yolculuk esnasında 15 bin kilometreyi motosikletiyle kat etti.

Rüzgârın İzinde’de yurt dışında edindiği izlenimlerin yanı sıra Türkiye’de gezdiği birçok şehir de yer alıyor. Fotoğraflarla desteklenen içeriklerde gidilen yörenin turistik önemine de vurguda bulunuluyor.

ÖNCE İSTEK

Serkan Söğüt, yolculuklarında sponsorların desteğinin bulunduğunu ancak bütçeyi hazırlarken kendisinin de ciddi yatırımlarda bulunduğunu belirtiyor. Motosikletle yolculuk yapmak isteyenlere önerisiyse para ve zaman yerine isteği ön plana çıkarmaları yönünde.

YOLCULUK TÜYOLARI

Zorlu yolculuklardan önce motosiklet nasıl hazırlanır, ne tür eşyalar götürülür, gidilen coğrafyadaki hastalıklardan korunmak için ne gibi tedbirler alınmalı?.. İlk kez uzun yol tecrübesi yaşayacak motorculara fayda sağlayacak tüyolar da sitede yer alıyor.

HEP YENİ ROTA

Söğüt; Avrupa, Balkanlar,  Kafkaslar, Orta Doğu ve Afrika’dan 30 ülkede 100’den fazla şehri gezdi. “Hayat kısa, görecek yer çok!” felsefesini benimsediği için gittiği yerlere bir daha gitmemeyi tercih ediyor ve bu şekilde yeni rotaları gezebiliyor.

 

www.ruzgarinizinde.com

 

Yorum yazın