Samsung NP550P5C

Samsung NP550P5C

Samsung-NP550P5CTasarımı ve performansıyla hayatınızın her anında yanınızda olmayı hak eden bir taşınabilir bilgisayar.

Masaüstü bilgisayarınızın performansını gittiğiniz her yere götürebilmek istiyorsanız ve bilgisayarınızı çantanızdan çıkardığınızda üzerinize doğrulacak gözlerden rahatsız olmayacağınıza eminseniz Samsung NP550P5C ile tanışmanızda fayda var. Intel’in dört çekirdekli Core i7 3610QM işlemcisiyle hız ve performans açısından bir kaygısı bulunmayan bilgisayarda işlemci normal şartlarda görevini 2,3 GHz frekansta yerine getiriyor ve tek çekirdeğe odaklı olan uygulamalarda hızını 3,3 GHz’e kadar yükseltebiliyor. Sistem ge görevli bellek miktarıysa 6 GB gibi yüksek bir kapasitede. Doğal olarak Microsoft’un 64 bitlik Windows 7 Home Premium işletim sistemi kullanıcılara sunuluyor.

Kapağında küçük siyah noktalarla süslenmiş metal görünümlü bir malzeme tercih eden Samsung NP550P5C’nin gövdesinde malzeme gerçek alüminyuma dönüşmeye başlıyor. Chiclet klavyenin üzerinde yer alan ses sistemi JBL’in elinden çıkmış ve bir standart bir taşınabilir bilgisayara oranla çok daha üstün bir ses üretmeyi başarıyor. Samsung NP550P5C kullanıcılar büyülemekte görselliğinin dışında da iddialı. Yer verilen 15,6 inç büyüklükteki ekranda 1600 x 900 piksel çözünürlük oluşturulabiliyor. Blu-ray sürücü sayesinde yeni nesil filmlerden tam anlamıyla tat alınabildiği gibi NVIDIA’nın 2 GB kendine ait belleği olan GeForce GT 630M grafik kartıyla da eksiksiz bir oyun deneyimi yaşanabiliyor.

NVIDIA’nın Optimus teknolojisiyle grafik kartını sadece ihtiyaç duyulduğunda çalıştırarak uzun bir batarya ömrü sunan Samsung NP550P5C, başarılı bir taşınabilir bilgisayar. Yüksek ekran çözünürlüğü, Blu-ray sürücü ve güçlü donanım, ayrıca çekici tasarım ve son derece güçlü JBL ses sistemi ne istediğini bilenler için ideal. Yer verilen sabit disk ise 1 TB kapasitede.

www.samsung.com.tr

 

Yorum yazın