ShadowProtect Desktop 4

ShadowProtect Desktop 4

ShadowProtectSistem yedekleme konusunda üstün yetenekli.

Daha önce duyduğunuzdan eminiz ama tekrar hatırlatalım: Yedekleme şart! Bilgisayarınızdaki verileri düzenli olarak yedeklemezseniz; donanımsal bir arıza, kullanıcı hatası veya zararlı yazılımlar nedeniyle değerli dosyalarınızı her an kaybedebilirsiniz.

Ücretsiz yedekleme yazılımları genelde dosya düzeyinde çalışır, seçtiğiniz dosya ve klasörleri belirli aralıklarla istediğiniz bir sürücüye kopyalar; ancak tam felaket kurtarma çözümü arıyorsanız komple disk kalıbı alabilen profesyonel çözümlere yönelmeniz gerekir. Bu işin uzmanlarından StorageCraft’ın geliştirdiği ShadowProtect ürünleri de artık Türkçe olarak Türkiye pazarında.

ShadowProtect, sistem yedekleme konusunda kesinlikle en başarılı çözümlerden biri. Alınan disk kalıpları sayesinde sisteminiz tamamen çökse bile geri getirilebilir. Elbette, sisteminiz çökmediyse ve yedeğin içinden sadece birkaç dosyayı almak istiyorsanız bu da mümkün.

ShadowProtect’in sunduğu eşsiz özelliklerden biri de yedek kalıplarını VirtualBox üzerinden sanal bilgisayar olarak çalıştırabilmesi. Bu sayede, örneğin sisteminiz çökerse başka bir bilgisayarda “sanal makine” olarak kendi işletim sisteminiz kullanmaya devam edebilir veya işletim sisteminizin sanal kopyası üzerinde güvenli bir şekilde yeni yazılımları test edebilirsiniz.

Bir diğer eşsiz özellik de sistem yedeğinin farklı bir bilgisayara geri yüklenebilmesi. Normalde dosyalarınızı başka bir bilgisayara kopyalayıp Windows’un açılmasını beklemek hayaldir çünkü donanım değişiklikleri nedeniyle Windows anında çöker, ama ShadowProtect bu sorunun da üstesinden geliyor.

Testlerimize göre yedekleme hızı oldukça yüksek olmasına rağmen sistem kaynakları çok fazla tüketilmiyor. Yazılım arayüzü oldukça farklı ve detaylı seçenekler sunduğu için biraz karmaşık görünüyor. Bununla birlikte, nispeten deneyimli kullanıcılar hedeflendiği için basit bir arayüzle karşılaşmayı da beklemiyorduk.

ShadowProtect Desktop’ın ev ve iş kullanımı için bulabileceğiniz en başarılı Türkçe yedekleme yazılımı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

www.storagecraft.com.tr

 

Yorum yazın