Sony Alpha 57

Sony Alpha 57

Sony-Alpha-57Profesyonel fotoğraf dünyasının en iddialı ürünlerinden biri huzurlarınızda.

Sony Alpha 57, bir önceki nesil olan Alpha 55’in yerine gelen ve çok daha yetenekli bir fotoğraf makinesi. Kıyaslama yapmak gerekirse, ilk bakışta pek belli değil ancak Sony Alpha 57 biraz daha fazla hacme sahip ancak ergonomik yönden öne geçiyor. Kullanılan APS-C algılayıcı ise yine Sony Alpha 55’te olduğu gibi 16,0 MP çözünürlüğe sahip. Eklenen özellikler sayesinde kalite biraz daha yükseliyor. Sony Alpha 57’nin öne geçtiği nokta asıl olarak kontrast açısından güçlü ve doğal renkler elde edebilmesi. Fotoğraflardaki gürültünün en aza indirilmesi için de geliştirilen Sony Alpha 57’de gün ışığında gerçekleştirilen çekimlerde ISO 6400 değerinde bile pürüzleri algılamanız oldukça zor. ISO’da normal şartlarda en fazla 16000 değeri kullanılabiliyor ancak böyle bir durumda belirgin kalite kaybı yaşanıyor. Zorunlu hâllerde kaliteden tamamen taviz vererek 25600’e de çıkabilirsiniz.

3 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan Sony Alpha 57’de 921 bin noktalı bir TFT panele yer veriliyor. Üst seviye modellerde olduğu gibi OLED yok ve maliyetler korunmak zorunda. Yine hareket edebilen bir ekranla karşı karşıyayız. Firmanın ekranda sadece aşağıya doğru açılabilme inadı sürüyor. Sony Alpha 57’de çekilen fotoğraflar en fazla 4912 x 3246 piksel çözünürlüğe ulaşıyor. Makinenin gövdesi içinde algılayıcıyı kaydıran bir görüntü sabitleme mekanizması bulunması takdire değer. En fazla 12 fps hızla fotoğraf çekimi yapılabiliyor ve dahası 1080p çözünürlükte video kaydı özelliği mevcut.

618 gram ağırlığı ve 132 x 98 x 81 mm’lik ölçüleriyle size fazla yük olmayan Sony Alpha 57’nin GPS alıcısı yok. Kayıt işlemleri ise SD/SDHC/SDXC veya Memory Stick Pro Duo/Pro-HG Duo ortamlarına yapılabiliyor.

www.sony.com

 

Yorum yazın