Sony PlayStation Vita

Sony PlayStation Vita

Sony-PlayStation-VitaBenzersiz bir oyun deneyimiyle tanışmaya hazır olun.

Sony’nin beklenen oyun konsolu PlayStation Vita, her zaman olduğu gibi yine oyun meraklısı kullanıcıların kalbini çalmayı başarıyor. Oldukça güçlenerek ve fazla özellik kazanarak dikkatleri üzerine toplayan PlayStation Vita, artık oyun dışında internet gezintisi, görüntülü konuşma ve daha birçok uygulamada kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Kablosuz ağ destekli ve kablosuz ağ desteğinin yanı sıra 3G’yi de sunan iki farklı modelle satışa çıkan ürün, 182 x 18,6 x 83,5 mm boyutlara sahip. Dört çekirdekli Cortex A9 işlemci ve SGX543MP4+ grafik ünitesiyle birlikte günümüz için etkileyici sayılabilecek bir oyun deneyimi yaşanıyor.

Sony PlayStation Vita’nın en önemli özelliklerinden biri hiç şüphesiz 5 inç büyüklüğünde ve 940 x 544 piksel çözünürlükteki dokunmatik OLED ekranı. Böylece menü kullanımı ve oyunlardaki bazı kontroller için ek bir seçenek de sunulmuş oluyor. Ürün özellikle kontrol sistemi bakımından oldukça geliştirilmiş ve kullanıcılar tarafından uzun bir süredir istenen çift analog kontrol çubuğu artık hazır. Öte yandan ivmeölçer ve jiroskoptan oluşan altı eksenli hareket algılama sistemi ve üç eksenli pusula da oyunlarda ve birçok uygulamada benzersiz bir deneyim yaşamanızı sağlıyor. Dahası Sony PlayStation Vita’nın arka yüzeyi de çoklu dokunuşa duyarlı özel bir malzemeyle kaplı. Belirtilenlere göre birçok oyunda başparmak ve işaret parmağı dışında kalanlar da etkin bir şekilde kullanılmaya başlanacak.

Sony PlayStation Vita’ya geçişle beraber oyunlar artık özel bir bellek kartı olarak satın alınabiliyor ve bazılarının internet yoluyla edinilmesi de mümkün. Kişisel içerikler ve oyun kayıt dosyaları için de yine Sony’nin kendine özel geliştirmiş olduğu ve mikro boyutlardaki bir bellek kartından faydalanılıyor. Kablosuz ağ desteği ve özellikle 3G ile oyuncuların artık birbirine bağlanarak oyun oynayabilmesi mümkün. Dahası, çapraz platform desteğiyle gündüz PlayStation Vita ile oynadığınız oyunlara akşam kaldığınız yerden Sony PlayStation 3 ile devam edebilirsiniz.

www.sony.com

 

Yorum yazın