Sony Xperia S

Sony Xperia S

Sony-Xperia-SBir akıllı telefondan isteyebileceğiniz her şey Sony Experia S’te fazlasıyla var.

Sony’nin yeni oluşumunun ilk üyelerinden biri olan Xperia S, oldukça iddialı bir model. Siyah ve beyaz renklerde satışa sunulan telefonun donanımı, performansı, teknik özellikleri ve tasarımı tamamen teknolojide geldiğimiz noktayı yansıtıyor. Firmanın yeni nesil akıllı telefon ailesinde konumlandırdığı Xperia S’te kullanıcıların da ilgisini çekebilecek birçok ek özellik var. 1280 x 720 piksel çözünürlükte HD ekran, 12 MP çözünürlükte fotoğraf çekebilen kamera, 1,5 GHz frekansında görev yapan çift çekirdekli işlemci, RDS destekli FM radyo, 32 GB dâhili hafıza ve 1080p çözünürlükte video kaydı Sony Xperia S’in büyüleyici özelliklerinden sadece bazıları.

Sony Xperia S günümüzün trendine uygun şekilde Micro SIM kart kullanıyor. 4,3 inç büyüklüğündeki ekran AMOLED yerine LCD olarak tercih edilmiş ama yine de performansı bir hayli yüksek. 1280 x 720 piksel çözünürlük ve 16 milyon renk desteğiyle bambaşka bir kullanım deneyimi yaşayacağınız kesin. Telefonun antenleri içeren alt kısmı, şeffaf bir malzemeyle ana gövdeden ayrılmış durumda. Şeffaf malzemenin içindeyse Google Android’de sıkça erişilmesi gereken tuşlara ait simgeler var. Tuşlarsa kapasitif ekranın hemen altında ve yine kapasitif dokunma yoluyla komut alıyorlar. Şeffaf malzeme telefonun arkasından da görünüyor ve özellikle karanlıkta hoş bir görüntü oluşturuyor.

Telefondaki 12 MP çözünürlükteki kamera oldukça yüksek bir performansa sahip. Fotoğraflar LED flaşla destekleniyor ve otomatik odaklanma özelliği sunuluyor. İsteğe bağlı 16x dijital yakınlaşma ve üç boyutlu panoramik çekimler yapılabiliyor. Yüz tanıma özelliğine sahip 1,3 MP’lik ön kamera da kayda değer bir özellik. Sony Xperia S’in Google Android 4.0 güncellemesine destek sunduğunun da altını çizelim.

www.sonymobile.com

 

Yorum yazın