Synology DS212

Synology DS212

Synology-DS212Vazgeçemeyeceğiniz veri ambarı şimdi de yetenekleriyle büyülemeye hazırlanıyor.

Synology DS212, ağ ortamında kullanılabilen bir veri depolama cihazı. Üzerinde iki adet 3,5 inç SATA II sabit disk yuvası bulunduruyor ve 6 TB’ye kadar destek sunuyor. Verilerinizi depolamakla beraber hayatınızı değiştirecek birçok özelliği de beraberinde getiren ürün, eviniz için bir multimedya merkezi olabilir, web sunucusu görevi görebilir veya istediğiniz dosyaları paylaşım ağlarından indirebilir. Yazıcınızı ağda paylaştırmak, IP kameranızı dünya üzerinde nerede olursanız olun takip edebileceğiniz hâle getirmek, verileri otomatik olarak yedeklemek ve mobil cihazlarınızla bile uzaktan erişebilmek Synology DS212’nin özelliklerinden sadece bazıları. Synology DS212 aslında tam anlamıyla yeni nesil bir kişisel bulut depolama cihazı.

Oldukça güçlü bir donanıma sahip olan üründe 1,6 GHz frekansında çalışan bir işlemci var. Alüminyum kasası ve bulundurduğu 92 mm’lik fanı sayesinde disklerinizin sağlığını da düşünen üründe ağ bağlantısı 1000 Mbps ve isteğe bağlı olarak kablosuz kullanım da mümkün. Başarılı tasarım sayesinde elinize tornavida almadan, disk değişimini bir dakikadan daha kısa bir zamanda gerçekleştirebilirsiniz. Arzu eden kullanıcılar ön tarafta bulunan USB girişi ve SD bellek kartı okuyucudan da veri girişi yapabiliyor. Ayrıca ürünün arkasında USB 3.0 destekleyen iki adet arabirim mevcut.

Tamamen Türkçe arayüze sahip olan Synology DS212’nin kurulumu ve yapılandırması oldukça kolay. DLNA desteği sayesinde üründe depolanan tüm içerikler, desteklenen medya oynatıcılara ağ veya internet ortamından transfer edilebiliyor. Geçerli olan mobil platformlardan da erişime ve içerik kullanımına hazır şekilde tasarlanmış olan Synology DS212, kullanılmadığı zamanlarda tasarruf özelliğine geçerek sabit disklerin ömrünü uzatıyor ve doğayı koruyor.

www.synology.com

 

Yorum yazın