Synology USB Station 2

Synology USB Station 2

Synology-USB-Station-2USB bağlantılı taşınabilir disklerinizi veya yazıcılarınızı herkes tarafından erişilebilir hâle getirin.

Synology USB Station 2’nin temel özelliği, USB bağlantılı taşınabilir disk ve yazıcı gibi donanımları ağ ortamında herkesin erişebileceği hâle getirmek. Bir başka deyişle USB bağlantılı ürünlere Ethernet girişi kazandırmak. Ürünün arka kısmında hızlı bir ağ iletişimi için 10/100/1000 Mbps destekli bir arabirim var ve ayrıca USB donanımlar için de iki adet arabirime yer veriliyor. Yazılım özellikleri sayesinde çok daha işlevsel bir kullanım sunan ürün bir BitTorrent istemcisi olarak çalışabiliyor ve indirdiği verileri bağlı olan sabit diske kaydedebiliyor veya ağdaki bir başka depolama aygıtına iletebiliyor. Öte yandan USB arabiriminden bağlanan disklerde bulunan içerikleri DLNA teknolojisi sayesinde medya oynatıcı ve televizyonlara da aktarabilmeyi sağlayan üründe eMule desteği, FTP sunucusu olarak erişim gibi birçok kullanışlı özellik var.

Synology USB Station 2’nin kurulumu ve kullanımı oldukça kolay. Kesinlikle bilgi ve profesyonellik gerektirmiyor. Gerekli donanım ve ağ bağlantısından sonra kutu içeriğinden gelen medya ile ürüne nasıl görevler atayacağınızı belirleyebilirsiniz. Ürün, dilerseniz, belirlemiş olduğunuz bir bölümün yedeğini kendisine bağlı başka bir diske alabiliyor. Bilgisayarınızdaki aktif indirme işlemlerini üstlenerek kendisine bağlı diskleri sorumlu hâle getirebiliyor ve tüm bahsi geçen özelliklerin ağdaki herkes tarafından kullanılabilmesini sağlıyor. Apple OS X veya Linux sürümleri gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor.

Synology USB Station 2, USB destekli taşınabilir diskleri ve yazıcıları ağda paylaşıma açarak zaten önemli bir görevi üstleniyor. Güçlü yazılımlarla ürünün birçok ev ve işyeri için daha kullanışlı hâle geldiği de aşikâr.

www.synology.com

 

Yorum yazın