Toshiba Portege Z830

Toshiba Portege Z830

Toshiba-Portege-Z830Tasarımı ve özellikleriyle rakiplerini kıskandırmayı başaran bir Ultrabook.

Ülkemizde Ultrabook arenasına biraz geç olsa da sağlam bir giriş yapan Toshiba, Portege Z830 modeliyle Ultrabook tercihini çoktan yapmış olan kullanıcıları biraz üzeceğe benziyor. Oldukça şık ve etkileyici bir görünüme sahip olan bilgisayarın boyutları 316 x 227 x 8,3 mm. Ön taraftaki 8,3 mm’lik kalınlık arka tarafta 15,9 mm’ye yükseliyor ancak yine de Toshiba Portege Z830 kesinlikle sınıfındaki en ince ve en zarif seçeneklerden biri. 1,12 kg’lık ağırlıksa diğer Ultrabook’lara yakın. 4 mm’lik ekran kalınlığı ilk etapta biraz korkutsa da oldukça sağlam.

Intel’in ikinci nesil Core i5 2467M işlemcisinden güç alan bilgisayarda oldukça rahat bir klavye var. Klavye hakkında söylenebilecek en önemli detaylardan biri, aydınlatmaya sahip olması. Bildiğiniz gibi her Ultrabook’ta klavye aydınlatması yok. Magnezyum gövde ürünü zarafetine karşın çok iyi derecede korumayı başarıyor. Üründe depolama birimi olarak 128 GB kapasitede bir SSD görev yapıyor. 13,3 inç büyüklüğündeki ekranın çözünürlüğü diğer Ultrabook’larda olduğu gibi 1366 x 768 piksel. Ekranın yansımayı engelleyen özel bir malzemeyle kaplı oluşu seyahat halindeyken çalışmayı kolaylaştırıyor. Windows 7’nin Home Premium sürümüyle gelen bilgisayarda 6 GB sistem belleğine bağlı olarak sunulan sürüm 64 bit.

Toshiba Portege Z830’un arabirimleri daha çok arka tarafa sıralanmış durumda. İki adet USB 2.0 arabirimi bir Ultrabook için fazlasıyla yeterli. Sağ tarafta bir de USB 3.0 arabirimine yer verilmesi hızı önemseyen kullanıcılar için önemli bir ayrıntı. Arka taraftaki diğer bağlantılar ise D-Sub ve HDMI görüntü çıkışlarına ek olarak Ethernet. Toshiba Portege Z830, rakipleriyle yan yana konulduğunda sıra dışı olduğunu kolaylıkla belli edebiliyor. 

www.toshiba.com

 

Yorum yazın