TP-Link TL-WR2543ND

TP-Link TL-WR2543ND

TP-Link-TL-WR2543NDGeniş kapsama alanı, yüksek veri transfer hızı, üç adet anten ve USB üzerinden paylaşım.

Kullanıcıların karşısına uygun fiyatlı ve yüksek kalitedeki ürünlerle çıkan TP-Link, TL-WR2543ND modeliyle sınırları zorlamayı başarıyor. Oldukça dikkat çekici bir görünüme sahip olan üründe her zaman olduğu gibi hız ön planda ancak şimdi günümüzün en üst teknolojisi kullanıcılara yansıtılıyor. Yer verilen kablolu ağ bağlantıları birçok ürünün aksine 1000 Mbps standardında bant genişliği sunuyor ve ağ içinde hıza ihtiyaç duyanlar açısından önem taşıyor. Bir diğer önemli detaysa 802.11n teknolojisi kapsamında desteklenen hız artık 450 Mbps.

2,4 GHz ve 5,0 GHz olmak üzere çift bant yayını destekleyen TP-Link TL-WR2543ND, sinyallerin en iyi şekilde karşı tarafa ulaştırılabilmesi için bünyesinde üç adet anten bulunduruyor. Antenler sökülebilir yapıda olduğu için sonradan daha güçlü olan modellerle değiştirilebiliyor. 5,0 GHz teknolojisinin avantajı özellikle ağ içinde kablosuz olarak HD videoların aktarımı sırasında ön plana çıkıyor. Kesintisiz bir aktarım için artık 5,0 GHz bandı büyük önem taşıyor. Aktarım için diğer seçenekse 1000 Mbps destekli Ethernet girişleri. Böylece teorik olarak NAS cihazlarıyla saniyede 125 MB’lik bir hız sağlanıyor.

TP-Link TL-WR2543ND’nin arkasında bir adet USB arabirimi de mevcut. Arabirim sayesinde USB destekleyen herhangi bir yazıcı, ağ ortamındaki kişilerin paylaşımına açılıyor. Daha da önemlisi, takılacak bir taşınabilir disk veya USB bellek de sanki bir NAS gibi çalışmaya başlıyor ve ağ tabanlı multimedya oynatıcılar tarafından görülebilir hâle geliyor. TP-Link TL-WR2543ND’nin önemli avantajlarından bir diğeri de fiyatı. Birçok rakip model çok daha yüksek fiyatlarla kullanıcılara ulaşıyor. Ürün bir yönlendirici olduğundan interneti paylaşmak için modem eşliğinde çalıştırılması gerekiyor.

www.tp-link.com.tr

 

Yorum yazın