Western Digital WD Livewire

Western Digital WD Livewire

Western-Digital-WD-LivewireEvinizde kablosuz ağ yerine pratik bir şekilde elektrik hatlarını kullanmak ister misiniz?

Uzun zamandır depolama ürünleriyle tanıdığımız Western Digita,l hatırlayacağınız üzere, birkaç yıl önce kullanıcılara son derece başarılı medya oynatıcılar ve ağ tabanlı ürünler de sunmaya başladı. Sürekli olarak çoğalan ağ ürünlerine kullanıcıların ilgi gösterdiğini fark eden firmanın en yeni ürünlerinden biri WD Livewire oldu. Western Digital WD Livewire aslında elektrik hatları üzerinden ağ kurmayı sağlayan bir HomePlug ürünü ancak biraz daha farklı bir tasarıma sahip ve işlevselliği daha üstün.

Kurulumu hiçbir bilgi sahibi olmayan kişiler tarafından bile sadece birkaç dakika içinde yapılabilen WD Livewire, kutusundan ikili set hâlinde geliyor. Evinizin içinde iki oda arasında kablosuz aktarımla uğraşmak yerine tercih edebileceğiniz bir yöntem. Her iki cihazı da prize bağladığınız anda ağ bağlantısı kurulmuş oluyor. Öte yandan her bir cihazda dört adet 10/100 Mbps’lik arabirim olduğundan; Ethernet arabirimine sahip olan konsol, medya oynatıcı, taşınabilir bilgisayar ve hatta ağ tabanlı depolama ürünlerini bile birbirine bağlayabilmeniz mümkün. Firma ürünün kurulumunu “Bir lambayı fişe takmak kadar kolay.” sloganıyla ifade ediyor.

200 Mbps’ye kadar ağ hızı sunan WD Livewire oldukça başarılı bir ürün. Kablosuz ağın karşısında ciddi ve güçlü bir alternatif olduğu söylenebilir ve çok daha pratik bir şekilde kuruluyor. Üstelik ağ kurmak için herhangi bir kablolama maliyeti de gerekmiyor ve elektrik hatlarınız kullanılıyor. Yine de daireler arası kullanım düşünenlerin önce bir test etmelerinde fayda var. Bazı binaların eskimiş elektrik tesisatı nedeniyle benzer çözümlerden verim alınamadığını veya yüksek güç tüketen ürünler çalışınca bağlantı kopmaları olduğu şimdiye kadar olan deneyimlerimizden bazıları.

www.wdc.com

 

Yorum yazın