zomato

zomato

zomatoHindistan’da kurulan restoran arama motoru Zomato; İstanbul ve Ankara’daki restoranları da sitesine katarak Türkiye pazarına giriş yaptı. Masaüstü bilgisayarların yanı sıra iOS, Android, Windows Phone ve BlackBerry üzerindeki mobil uygulamalarıyla hareket halindeyken de en iyi restoranı seçmenize imkân vererek iştahına düşkünler tarafından sevilecek.

Zomato; İstanbul’da 16 bin, Ankara’da 4 binin üzerinde yeme-içme mekânı için menü, fotoğraf, yol tarifi, iletişim bilgisi, kullanıcı yorumu ve restoran puanlamalarını içeren bir bilgi kaynağı. Yurtdışında geniş bir ülke ağına yayılan Zomato, Türkiye’ye de güçlü adımlarla giriş yaptı. Öyle ki site Türkiye için 37 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Bu da demek oluyor ki gelecekte Zomato’nun adını daha da sık duyacağız.

Zomato, zengin ve doğru içerik politikasına odaklanarak menü bilgilerini, fotoğraflarını ve mekânların yol tariflerini kendi kadrosuyla oluşturuyor. Bu sayede de sitedeki bilgilerin doğruluk oranını arttırmayı hedefliyor. Ayrıca site kullanıcılardan ilgi gördükçe müşteri yorumlarını ve mekânlara verdikleri puanları detaylı olarak görecek ve yeni mekânları keşfedebileceksiniz.

www.zomato.com

Yorum yazın