ZyXEL NSA310

ZyXEL NSA310

ZyXEL-NSA310Kendi evinizde kişisel bulut depolamanızı kurmanın tam zamanı.

ZyXEL’in ağ ortamında çalışabilen NSA310 modeliyle tüm multimedya arşivinizi ağınızdaki istemciler tarafından erişilebilir hâle getirebilirsiniz. Tek bir 3,5 inç sabit disk yuvasına sahip olan ürün, sabit disksiz olarak satışa sunuluyor. İsteğinize bağlı olarak SATA arabirimini desteklemesi koşuluyla 3 TB’ye kadar bir sabit diski kullanma şansınız bulunuyor. Alüminyum bir gövdeye sahip olan ZyXEL NSA310 yatay ve kutudan gelen ayaklığıyla dikey olarak güvenli bir şekilde kullanılabiliyor. Öte yandan kutunun arkasında konumlandırılan 40 mm’lik bir fan sayesinde sürekli olarak serinleme sağlanıyor ve sabit disk sağlığı da göz önünde tutulmuş oluyor.

UPnP ve DLNA sertifikalarına sahip olan ürün dosyalarınızı sadece ağdaki bilgisayarların paylaşımına açmakla görevli değil. Ağ tabanlı depolama cihazından dosya çekerek oynatabilen televizyonlar ve medya oynatıcılar için de kaynak olma görevini üstlenen ZyXEL NSA310’un Ethernet arabirimi 10/100/1000 Mbps standardına uygun ve böylece ağ altyapınız da uygunsa birden fazla istemcinin ihtiyacına bile hızlı şekilde cevap verilebiliyor. Ürünün arka kısmında yer verilen USB ve eSATA bağlantıları üzerinden taşınabilir disklerinizin ağ ortamına eklenebilmesi de son derece kolay. Yapmanız gereken tek şey gerekli bağlantıyı sağlamaktan ibaret.

ZyXEL NSA310 aynı zamanda bir bulut depolama çözümü. Üstelik ilk sahip olma maliyetinden sonra aylık veya yıllık olarak düzenli ödemelerde bulunmanız gerekmiyor. İçindeki sabit diski bulut ortamında tamamen sizin kullanımınıza açabiliyor. Firmanın geliştirmiş olduğu Polkast uygulamasını akıllı telefonunuza veya tabletinize kurduğunuzda her türlü içeriği internet üzerinden kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz. Kopyalama ve eşitleme işlevlerini kolaylaştıran bir tuşa sahip olan ZyXEL NSA310 aynı zamanda güncellenen içeriklerinizi sizin adınıza sosyal medyadaki hesaplarınıza taşıyabiliyor. BitTorrent, eMule indirme özelliği gibi faydalı özellikler de sunan ürün çevreci özellikleriyle de kendisini ön plana çıkarmayı başarıyor.

www.zyxel.com

 

Yorum yazın