Inkscape

Inkscape

Kendi vektörel çizimlerinizi yapabileceğiniz hoş bir yazılım.

Açık kaynak kodlu ve gerçekten başarılı bir uygulama olan Inkscape, vektörel grafikler hazırlamanıza imkan tanıyor. Uygulama vektörel grafik editörü olarak tanımlanıyor ve vektörel grafiklerinizi hazırlamanıza yardımcı oluyor. Uygulama dosya yapısı, geniş çapta kullanım alanı bulan ve açık bir standart olan XML tabanlı SVG dosyaları olarak karşımıza çıkıyor. Başarılı çizimler yapabileceğiniz uygulama masaüstü yayıncılık alanında kullanılabilir. Sağladığı Python betik desteği ve genişletilebilir yapısı göz dolduran özelliklerinden birkaçı.

SVG (Scalable Vector Graphics) ile başarılı vektörel grafikler hazırlayabileceğiniz Inkscape, Linux ve Windows platformlarında çalışıyor. Katman yönetimi ve renk yönetiminin oldukça kullanışlı olduğu uygulama ayrıca calligraphy (hat) aracını da içerisinde barındırıyor. Güzel yazı yazma sanatı olarak anılan kaligrafi, farenizi ya da çizim tabletleri kullanarak güzel el yazıları yazmanızı sağlıyor.

CMYK renklerini de destekleyen Inkscape ile başarılı çizimler yapmak için bir grafik sanatçısı olmanıza gerek yok. Uygulama grafik sanatçısı olmadan da ölçeklenebilen ve her boyutta aynı görüntü kalitesine sahip grafikler oluşturabilmenize imkan tanıyor.

Ücretsiz indirmek için: www.inkscape.org

Yorum yazın