SuperEasy 1-Click Backup: PCnet okurlarına hediye tam sürüm yedekleme yazılımı!

SuperEasy 1-Click Backup: PCnet okurlarına hediye tam sürüm yedekleme yazılımı!

Sürekli yeni tür virüsler ve zararlı kodların karşımıza çıktığı şu günlerde veri yedekleme son derece önemli ve aksatılmamalı. Yeri geldiğinde diski şifreleyen ve haraç isteyen kodlar da can yakabiliyor. Eğer bir yedek alırsanız işiniz kolaylaşabilir. Elbette bulut ortamda yedekleme mümkün ama dosyalarınız çok yer kaplıyorsa ve internet bağlantınızda kota varsa işiniz zorlaşıyor. Bu gibi durumlarda klasik yedekleme yazılımları ideal oluyor. Kimi zaman harici ya da dahili ikinci diske, USB bellek ya da ağ üzerindeki bir diğer PC’ye yedekleme yapmak kolay ve hızlı. Bu iş için geliştirilen SuperEasy 1-Click Backup yedekleme yazılımı olası en basit çözümlerden biri.

box_supereasy_1_click_backup_500x500

Programın özelliği kullanıcının çok az eforla sonuca gidebilmesini sağlaması. Her ne kadar gelişmiş kullanıcılar için de uygun olsa da çok fazla seçeneğe yer vermiyor. Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki uygulama ücretsiz değil ve lisans bedeli 19,95 dolar ama SuperEasy, uygulamayı tüm PCnet Online okurlarına hediye ediyor! 26 MB boyutlu kurulum paketini bu yazının sonundaki linkten indirip kurduğunuzda pek fazla işlem yapmanız gerekmiyor.

screenshot.1431077486

Ancak işlem biter bitmez öncelikle e-posta adresinizi girerek firma sitesine üye olmanız, ardından gelen e-postaya tıklayıp hesabınızı doğrulamanız, ardından gelen e-postaya bakıp sitede sizin açılan şifreyi öğrenmeniz, sitedeki hesabınız sayesinde lisans kodunu almanız gerekiyor. Uygulamadan gelen uyarıyla lisans girilmesi gerektiğini fark edeceksiniz ki az önceki işlemleri yapınca size atanan lisans otomatik olarak içeri alınıyor ve program işler hale geliyor.

screenshot.1431077977

Programı açtıktan sonra ve işlemler bitince beliren ana ekran bu şekilde. Çok sade bir görüntü ve sağ üstte yer alan yeşil onay işareti yoksa Aktifleştirme butonuna tıklayıp yedeklemeye onay vermelisiniz. Şimdilik dil seçenekleri arasında Türkçe yer almıyor. Görüldüğü gibi menüler epey az. Ana ekrandaki seçeneklere bakarsak yedeklenecek yer, yedekleme ortamı, sıklık ve geçmiş sayısı var.

screenshot.1431078038

Örneğin hangi sürücülerinizin yedekleneceğini seçmek isterseniz ilk satırdaki mavi linke tıklamalısınız. Buna göre seçim yapınca yedek alınacak ortamda yeterli boş alan olmak zorunda. Yedekleme işlemi sırasında paketler hazırlanıp VMDK sanal sabit disk sürücüsü olarak saklanıyor.

screenshot.1431078074

Yedekleme işlemi çok kolay ve pek uğraş gerekmiyor. Sadece otomatik zamanlama için bilgisayarın açık olacağı bir zamanı seçmelisiniz. İsterseniz otomatik değil siz isteyince manuel olarak yedekleme komutu verebilirsiniz.

screenshot.1431078208

Otomatik bekletme özelliği ise sisteminizin yedek alırken ağırlaşmasını engelliyor. Eğer sisteminizdeki kaynaklar yoğun biçimde kullanılmıyorsa yedek gerçekleşiyor. Aksi takdirde öncelik sizin gerçekleştirdiğiniz işlemlerde. Yedek alırken lokal yanında ağ üzerindeki sürücüleri de seçebilirsiniz. Aynı zamanda eklemeli sistem sayesinde tüm dosyalar en baştan sürekli yedeklenmiyor, sadece değişenler pakete ekleniyor. Böylece işlem hızlanıyor.

Kurtarma yapmanız gerekirse SuperEasy sitesinde yer alan özel paketlerden birini indirmeniz gerekecek. Bunlardan biri CD/DVD, diğeri USB bellek takarak geri yükleme yapmaya odaklanıyor. Her ne kadar yedek almak kolay olsa da geri yükleme işlemi aksine olması gerekenden daha zor göründü.

19,95 dolar değerindeki SuperEasy 1-Click Backup PCnet okurlarına bedava! Tam sürümü indirmek için tıklayın.

Yorum yazın