VirtualDub

VirtualDub

VirtualDub görüntü oluşturma uzmanlarını çok fazla tatmin etmeyecektir ama hızlı işleriniz için özellikle AVI dosyalarıyla çalışmalarınızda kısa işleriniz için araç kutunuzda bulunması iyi olacak bir uygulama. Windows Vista veya Windows XP’de bulunanan Windows Movie Maker aracı bu uygulamanın daha arkadaş canlısı bir versiyonu olarak kabul edilebilir. Ancak parça alma, kesme basit bazı işlemler açısından çok daha hızlı. Değişiklikler asıl açılan dosyada yapılmıyor, bunun yerine ikinci bir dosyaya değişiklikler yansıtılıyor.

Kullanımı oldukça kolay olan uygulamanın birincil olarak AVI dosyaları ile çalıştığını ve çok sayıda görüntü formatını destekelemesini beklememek gerektiğini hesaba katmak gerek. Dokümantasyon açısından fena sayılamayacak ve temiz bir öğrenme dizisi sağlayan uygulama, diğer taraftan sahneler arası geçişleri desteklemiyor. Bu da farklı işler çıkarmak istediğinizde ekstra bir uygulama daha bulma ihttiyacı duyacağınız anlamına geliyor.

VirtualDub bazı basit filtreler içeriyor, örneğin video gürültüsü azaltma, parlaklık, kontrast ve renk anomalileri için ayarlamalar yapılabiliyor. Toplulukların oluşturdukları özel filtreleri kullanabilmeniz için de bir API destekliyor. Google’da basit bir aramayla yaş restorasyonu, renk çevirme gibi birçok filtreyi indirmek için bulabilirsiniz. En beğeneceğiniz özellikse televizyondan veya capture kartından görüntü yakalama konusunda mükemmel olması. Bu amaçla kullanımı gerçekten diğerlerine nazaran daha kolay.

Ücretsiz indirmek için: www.virtualdub.org

Yorum yazın