64-bit BitDefender’da sorun yaşayanlara 1 yıl hediye

64-bit BitDefender’da sorun yaşayanlara 1 yıl hediye

Cüneyt Kavi

BitDefender AntiVirus yazılımının Türkiye temsilcisi Kavi International’dan yapılan açıklamaya göre,  üretici firmanın 20 Mart Türkiye saatiyle saat 17:20‘de yayımladığı  güncellemelerinde oluşan bir hatadan ötürü 64-bit Windows kullanıcılarında hata oluşturma olasılığı ortaya çıktı.

Yayımlanan bu güncelleme ile BitDefender, 64-bit Windows sistemlerinde çalışan bazı exe, dll gibi BitDefender ve Windows dosyaları (resim veya doküman değil) Trojan.Fake.Alert.5 olarak algılayarak dosyaları karantinaya taşıdı. Üretici firma 1,5 saat gibi kısa sürede konuyu çözümledi yeni güncellemeler yayınlayarak bu zamandan sonraki herhangi bir kullanıcının etkilenmesini önledi.

Kavi International Genel Müdürü Cüneyt Kavi‘nin konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

Yaşanan sorun herhangi bir veri kaybına yol açmamasına karşılık sizlerin çalışmasını engelleyen bu hata bizleri çok üzmüştür.

BitDefender ürünü sisteminizdeki tüm ayrıntıya, harekete hâkim olmaya çalışan, takip eden bir yapıya sahiptir. 10 yılı aşkın süredir bir çok başarılı çalışmaları ve bu özelliği sayesinde %100’e yakın güvenlik sağlayabilmektedir.

Biz de ülkemizde sadece birkaç kişinin etkilenmesine rağmen bu sorun üzerine alarma geçerek gerekli yönergeleri www.destekservisi.com sitemizde yayınladık. Bizzat ben dahil tüm ekip, gelebilecek çağrılara hızlıca cevap verebilecek şekilde teknik bilgilerle donatıldı. Gelebilecek tüm talepleri detaylıca irdeleyerek çözümlerini sunacağız.

Yine etkilenen değerli müşterilerimizin kullanım sürelerine ek 1 yıl kullanım imkânı sağlayacağız.

Güvenli günler diliyoruz.

Yorum yazın