AVG 9.0 geldi

AVG Technologies, hem ücretsiz hem de profesyonel ürünler ailesi içeren AVG 9.0 versiyonunu tüm dünya ile aynı anda Türk kullanıcılarına sunuyor. Hız ve koruma düzeyi geliştirilen AVG 9.0, daha kolay kullanımı sayesinde son kullanıcının yaşadığı deneyimi ilerletiyor. AVG yeni teknoloji ürünleri ile kullanıcılarının günümüzün çevrimiçi dünyasında güvenle faaliyet göstermelerini olanak tanıyor.

AVG 9.0 ile güvendesiniz !

AVG Technologies CEO’su J.R Smith ‘‘AVG 9.0 ev bilgisayarı kullanıcıları için

kullanıcı deneyimini etkilemeden daha güçlü, daha akıcı koruma, yüksek performans ve güvenlik sağlıyor” şeklinde konuştu. Güvenli bir online deneyimin herkesin hakkı olduğuna inandıklarını belirten J.R Smith, AVG 9.0 ile kullanıcıları tüm tehditlere, siber suçlara, kimlik hırsızlıklarına karşı koruduklarını belirtti. Kullanıcılar böylelikle online ortamda güvenle çalışabilme, alışveriş yapabilme, oyun oynama veya  bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilme şansına sahip olacaklar.

Hızlı ve Katmanlı Güvenlik Koruması

Kullanıcılar için tarama zamanının kritik bir süreç olduğunu bilen AVG, 9.0’da antivirüs ile anti-spyware taramasını birlikte kullanıyor ve yeni teknoloji ile tarama optimizasyonu sağlıyor. Bu tarama sonucunda; sistem dosyalarını ilk taramada güvenli / güvensiz (riskli) olarak işaretliyor. Güvenli dosyalarda herhangi bir yapısal değişiklik olmaması durumunda bu dosyalar bir sonraki taramaların dışında tutuluyor. Böylece tarama zamanı ortalama %50 azaltılıyor.  Bununla birlikte boot süresi ve bellek kullanımı da %10 ile %15 arasında geliştirdi. Online dünyada tehditlerin giderek arttığı günümüzde AVG 9.0 gerçek zamanlı tam koruma için tüm modern teknolojileri bir araya getiriyor. İmzaya dayanan korumanın temel alınmaya başlanmasıyla, şüpheli ve güvenli adresleri belirleyerek, bu konuda günde yaklaşık on binlerce tehdite karşı önlem alıyor.

AVG 9.0 Resident Shield (yerleşik kalkan), güvenlik duvarı ve kimlik koruma modüllerini bütünleştirerek bir devrim yapıyor. Temel olarak Resident Shield (yerleşik kalkan) / IDP (kimlik koruması) / FW (koruma duvarı) kendi aralarında devamlı iletişim halinde olarak zararlı yazılımlar hakkında bilgi paylaşımında bulunuyorlar. Bu da zararlı yazılımların yakalanma ve silinme oranını artırıyor. Yeniden tasarlanan güvenlik duvarı ile uyarılar da %50 daha azalıyor. Yeni güvenilir / güvenilir olmayan DB (veritabanı), kullanıcıların araya girmesi gerekmeden güvenlik duvarının daha sessiz  ve daha az müdahaleci çalışmasına izin veriyor. AVG Güvenlik Duvarı güvenilir veritabanı (Trusted DB) uygulamalarını kullanarak problemli uygulamaları saptıyor, iletişimin güvenli yapılmasını sağlıyor  tehlike ile karşılaştığında ise bloke ediyor. Çünkü AVG, Kimlik Koruma modülünün davranışsal teknolojisi ile perde arkasında çalışan yeni güvenlik duvarı sayesinde yeni ve bilinmeyen tehditlere en doğru algılama düzeyini sunuyor.

AVG 9.0 en son teknolojiyle cloud checking (şüpheli kontrolü) sonucunda kimlik hırsızlığına karşı daha gelişmiş tarama sağlıyor. Linkscanner yöntemi başlangıçta sayfanın şüpheli olup olmadığını kontrol ediyor, eğer şüpheliyse arka planda çalışan cloud checking (şüpheli kontrolü) bunu 100’den fazla değişik parametre ile denetliyor. Bu şüpheli listesindeki bilgiler ile karşılaştırılıyor ve bu doğrultuda yapılan değerlendirme ile karar veriliyor. Eğer sonuç hala belirsiz ise; ardından LinkScanner son karar yani tehlikeli olup olmadığını belirlemek için AVG’nin araştırma network’üyle bağlantılı olarak şüpheliye özel kapsamlı arama gerçekleştiriyor.

Kullanıcı dostu

AVG 9.0, kullanıcı kolaylığı sağlamak ve kullanıcı deneyimlerini geliştirmek için tasarlanan yeni görünümü ile hız, kullanıcı ve koruma odaklı çözümler sunuyor. Kullanıcıların geri dönüşleri doğrultusunda AVG yükleme süresi artık %50 az ve kullanıcı koruma süreci de daha basitleştirilmiş durumda. AVG 9.0 kullanıcıların uyumsuzluk yaratan üçüncü parti güvenlik ürünlerini tespit etmelerini de kolaylaştırıyor.

Kimlik hırsızlığı ile mücadele için AVG kullanıcılarına özel destek

2009 Federal Ticaret Komisyonu (Federal Trade Commission) raporuna göre yılda 9 milyondan fazla Amerikalının kimlik bilgileri çalındı ve 2008 yılının çeyreğinde kimlik hırsızlığı için 1.2 milyondan fazla şikayet başvurusu yapıldı. Kimlik hırsızlıkları birçok değişik formda gerçekleşiyor. Online alışveriş yaparken veya bankacılık işlemi gerçekleştirirken restoran ya da mağazada hesap öderken kimliğiniz çalınabiliyor, AVG şimdi Kimlik Hırsızlığı Kurtarma Birimi (ITRU) ile fiziksel dünyada da ek koruma sağlıyor.

J.R Smith ‘‘ Bizim ek olarak sunduğumuz kimlik hırsızlığı koruması ve destek servisi güvenlik alanının kurallarını değiştiriyor. Başka hiçbir firma bu kritik konuyu ele almıyor ve müşterilerine ücretsiz olarak sunmuyor. Bu da AVG’nin kullanıcılarına eşsiz bağlılığını bir kez daha kanıtlıyor” şeklinde konuştu.

Şu an  sadece Amerika’daki AVG kullanıcılarına sunulan bu hizmetle kimlik hırsızlığı mağduru kişi kimlik hırsızlığı kurtarma ekibindeki uzmanlardan ücretsiz destek alacak.

AVG Security Toolbar yoluyla ITRU’ya ulaşacak kullanıcılar kredi raporlarını gözden geçirebilecek, 6 ay süresince günlük kredi dosyası takibi ve alarmını oluşturabilecek, polis başvuruları ve üç önemli ulusal kredi takip ajansına dolandırıcılık ihbarı yapmak için destek alabilecek. Bu hizmet AVG kullanıcılarına ücretsiz sunulacak.

AVG 9.0 PRO ürünleri ailesi ekim başında piyasaya sunulurken, AVG Free 9.0 ekim ortasında kullanıcılara ulaşacak. AVG 9.0 ailesi ürünlerini bir yıllık bir kullanıcı için, 36.95 TL’den başlayan fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için www.avg.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın