Cebinizdeki yazılımlar

Cebinizdeki yazılımlar

Fiyatları sürekli düşen büyük kapasiteli USB bellekler sayesinde artık ihtiyacınız olan birçok yazılımı yanınızda taşıyabilirsiniz. Taşınabilir belleğinizden doğrudan çalıştırabileceğiniz 15 ücretsiz yazılımı inceliyoruz.

 

ARKADAŞLARINIZLA SOHBET EDİN

Pidgin Portable

http://bit.ly/pidgin224

Pidgin Portable; Windows Live Messenger, Yahoo Messenger, AOL Instant Messenger ve birçok başka programın yerine geçebilen son derece yetenekli bir anlık mesajlaşma yazılımı. Aynı anda birçok farklı ağa birden bağlanmanızı sağlayan yazılım sayesinde istediğiniz herhangi bir bilgisayardan internete bağlanıp tüm arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. Program bilgisayarda kişisel veri bırakmıyor ve istenildiği takdirde mesajlarınızı şifreleyerek göndermenizi sağlayan bir eklentiyle de kullanılabiliyor.

 

İNTERNETTE GEZİNİN

[email protected]

www.opera-usb.com

Opera web tarayıcısının bu taşınabilir sürümü, özellikle yavaş bir internet bağlantısına sahip olsanız bile Turbo özelliği sayesinde sayfaları hızlı yüklemesinden ötürü övgüyü hak eden bir yazılım. Program kurulum gerektirmediği için Windows kayıt defterinde herhangi bir değişiklik yapmıyor, ayrıca başka birinin bilgisayarından internete bağlanıyorsanız gezdiğiniz sitelerin geçmişini de bilgisayarda bırakmıyor.

 

BİLGİSAYARINIZIN PERFORMANSINI ARTIRIN

CCleaner Portable

www.ccleaner.com/download/builds

Bu harika taşınabilir yazılım, özellikle başka birisinin bilgisayarını tamir etmeniz gerektiğinde imdadınıza yetişiyor. İstenmeyen dosyaların ve yazılımların kaldırılması, web sayfalarından kalan izlerin silinmesi, kayıt defterinin optimize edilmesi ve genel sistem performansının iyileştirilmesi konusunda oldukça iyi çalışan CCleaner, bir USB bellek için olmazsa olmaz denilebilecek programlardan birisi.

 

BİLGİSAYARINIZA UZAKTAN ERİŞİN

TeamViewer Portable

http://bit.ly/team224

Evdeki veya işteki bilgisayarınıza uzaktan erişmek faydalı ve zaman kazandıran bir eylem olmasının yanında çoğunlukla sistem ayarlarından iyi anlamayı gerektirir. TeamViewer Portable yazılımıysa uzaktaki bilgisayarınıza güvenlik endişesi duymaksızın kolayca ve hızlı bir biçimde bağlanmanızı sağlıyor. Program, uzaktaki bilgisayarınızı (güvenlik duvarı çalışıyor dahi olsa) sanki karşısında oturuyormuşsunuz gibi kullanmanıza olanak tanıyor.

 

FOTOĞRAFLARINIZI AÇIN VE DÜZENLEYİN

Irfanview Portable

http://bit.ly/irf224

Kendi bilgisayarınızdan başka bir sistemle çalışacağınız zaman tanıdığınız ve kullandığınız yazılımların yüklü olmaması bir handikaptır. Bu durum özellikle grafik programları söz konusu olduğunda belirir; örneğin bazı fotoğraf dosyalarını açamazsınız. Ancak USB belleğinizde hızlı ve yetenekli bir araç olan Irfanview Portable olursa birçok farklı tipteki fotoğrafı sorunsuz açabilir ve kolayca düzenleyebilirsiniz.

 

DOSYALARINIZI DÜZENLEYİN

FreeCommander

www.freecommander.com

Windows Gezgini’ne iyi bir alternatif olan FreeCommander, dosyalarınızı düzenlemesinin ve arşiv dosyalarına doğrudan destek vermesinin yanı sıra, FTP’ye bağlanmak, dosyaları bölmek/birleştirmek ve senkronize etmek gibi birçok kullanışlı özelliğe sahip.

Yorum yazın