Cebinizdeki yazılımlar

HABER KAYAKLARINIZA ERİŞİN

NFReader

www.gaijin.at/en/dlnfreader.php

Web tabanlı haber okuyucuları kullanmak yerine tüm haber kaynaklarınızı kolayca yanınızda taşıyabilirsiniz. NFReader oldukça küçük ve kullanışlı bir RSS okuyucu. İnternet erişiminiz olduğu sürece bu program sayesinde favori sitelerinizdeki haberlere kolayca erişebilirsiniz.

 

NOT ALIN VE NOTLARINIZI OKUYUN

MemPad

http://bit.ly/mem224

Sadece Windows Not Defteri’nin bir alternatifi olmakla kalmayan MemPad, USB belleğinize notlar almanıza, bu notları bir ağacın dallarına benzer şekilde göstererek kolayca okumanıza, notlarınız arasında bağlantılar kurabilmenize ve kolayca arama yapabilmenize de olanak sağlıyor.

 

PDF DOSYALARINI GÖRÜNTÜLEYİN

Cool PDF Reader

www.pdf2exe.com/reader.html

Adobe Reader gibi ağır programlar kullanıyorsanız PDF dosyalarını görüntülemek can sıkıcı olabilir. USB belleğiniz için daha iyi bir alternatifse, oldukça hafif ve hızlı (hatta dünyanın en ufak PDF görüntüleyicisi olduğu iddia edilen) bir yazılım olan Cool PDF Reader. PDF dosyalarını slayt gösterisi olarak sunabilen program, bu dosyaları başka biçimlere de dönüştürebiliyor.

 

MÜZİK DOSYALARINIZI DÜZENLEYİN

YamiPod

www.yamipod.com

YamiPod, iTunes’u açmaksızın iPod’unuzla bilgisayarınız arasında hızlı ve kolay bir şekilde dosya aktarımı yapmanızı sağlıyor. Tek bir çalıştırılabilir dosya olarak gelen yazılım sayesinde şarkı listesi oluşturmak, aynı şarkı iki defa kopyalanmışsa birini otomatik olarak silmek, MP3 ve AAC dosyalarını aktarmak vb. mümkün. Yazılım Windows, Mac ve Linux’ta çalışabiliyor.

 

SİLİNEN DOSYALARI KURTARIN

Recuva Portable

www.recuva.com/download/builds

Bir sabit diskten kazara sildiğiniz dosyaları kurtarmak için aynı diske bir kurtarma yazılımı kurmak pek akıllıca bir iş sayılmaz; çünkü kurduğunuz program silinmiş dosyaların üzerine yazılabilir. Bu yüzden, kurulum gerektirmeksizin USB bellekten çalışabilen Recuva bu noktada harika bir çözüm olarak öne çıkıyor. Programın tespit ettiği bütün silinmiş dosyalar aynı USB belleğe kolaylıkla kopyalanabiliyor.

Yorum yazın