Cebinizdeki yazılımlar

KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİ DÜZENLEYİN

Minipad2

http://bit.ly/mini224

Kişisel verilerinizi düzenleyebileceğiniz temel araçların bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş bir program olan Minipad2, not defteri, hesap makinesi, anımsatıcı, adres defteri ve sözlük gibi uygulamalarla birlikte geliyor. Birden çok kopyalama panosuna ve dosya taslağına destek veren programın kesinlikle her USB bellekte bulunması gerektiğini düşünüyoruz.

 

CD/DVD YAZIN VE KAYDEDİN

InfraRecorder

http://infrarecorder.org

USB bellekten çalışabilen tam fonksiyonlu bir optik disk yazma programı olan InfraRecorder, CD veya DVD yazmak, ISO dosyası yaratmak-yazmak ve müzik CD’lerinden ses dosyalarını aktarmak gibi özelliklere sahip. Tam fonksiyonlu bir yazılım olan Nero belki daha kuvvetli olabilir, ancak 4 MB civarındaki boyutu ve işlevselliğiyle InfraRecorder kesinlikle takdiri hak ediyor.

 

YENİ BİR İŞLETİM SİSTEMİ KURUN

Slax Linux

www.slax.org

Şu anda kullandığınız işletim sistemini yeniden kurmak zorunda kalmadan yeni bir tanesini denemeye ne dersiniz? Slax, içinde günlük kullanım için gerekli olabilecek birçok yazılımla birlikte gelen ve USB bellekten çalışmak için özelleştirilmiş bir Linux dağıtımı. TAR dosyalarını destekleyen bir program sayesinde Slax’i kolayca USB belleğinize kopyalayabilirsiniz. Belleğiniz hazır olduktan sonra BIOS’tan sistemi USB’den açılacak şekilde ayarlayın; böylece Slax’i kullanabilirsiniz. Daha fazla açıklama Slax’in web sitesinde bulunabilir.

 

TAM İŞLEVLİ BİR UYGULAMA PAKETİNİ DENEYİN

PortableApps Suite

http://portableapps.com

USB belleğiniz için ayrı ayrı programlar bulmakla uğraşmak istemezseniz PortableApps Suite sayesinde zamandan kazanabilirsiniz. Web tarayıcı, anlık mesajlaşma yazılımı, e-posta okuyucu, medya oynatıcı, ofis yazılımı ve oyunlarla birlikte gelen paket, tüm ihtiyaçlarını tek bir program çatısında toplamak isteyenler için tasarlanmış. Bu arada programda bir yedekleme aracı da bulunuyor.

Yorum yazın