ESET NOD32 Antivirus 5’in betası hazır

ESET NOD32 Antivirus 5’in betası hazır

ESET, hem dünyada hem de Türkiye’de en çok  kullanılan antivirüs yazılımları arasında yer alan ESET Smart Security ve ESET NOD32 Antivirus ürünlerinin 5’inci versiyonlarının BETA sürümlerini yayımladığını duyurdu.

Yeni versiyonların BETA sürümleri bulut tabanlı itibar, optimize edilmiş başlangıç performansı, geliştirilmiş medya kontrolü, iyileştirilmiş grafik ara yüz gibi yenilikler getiriyor. ESET Smart Security 5 BETA bunlara ek olarak geliştirilmiş antispam, akıllı güvenlik duvarı ve aile koruması ile birlikte geliyor. ESET, tüm Windows kullanıcılarını yeni ürünleri test etmeye davet ediyor.

ESET Teknoloji Ofisi Başkanı Pavel Luka, yeni ürünlerle ilgili şu yorumlarda bulundu: “ESET Smart Security ve ESET NOD32 Antivirus ürünlerimizin beşinci sürümleri sadece daha iyi tespit yeteneklerine sahip olmakla kalmayarak kullanıcı deneyimini arttıracak yeni özellikler ve iyileştirmeler içeriyor. ESET ürünleri aynı zamanda önceki sürümleri vazgeçilmez kılan kanıtlanmış yetenekleri ve teknolojisini de barındırıyor. ESET, 5. sürümde bilgisayarı tüm yönleri ile koruma altına alacak bir paket getiriyor.” Luka, ESET Smart Security’nin piyasaya çıktığı 2007 yılından bu yana 1,3 milyar defa indirildiği bilgisini de verdi.

ESET, tüm Windows kullanıcılarını yeni ürünleri test etmeye davet ediyor. ESET Smart Security 5 BETA ve ESET NOD32 Antivirus 5 BETA, ücretsiz olarak www.ESET.com ve www.eset.com.tr adreslerinden indirilebilir.

ESET Smart Security 5 BETA ve ESET NOD32 Antivirus 5 BETA’nın yeni özellikleri:

 • Gelişmiş Medya Kontrolü – Çıkarılabilir medyalar aracılığı ile sisteme bulaşmaya çalışan tehditleri engeller. Medya takıldığında sistem, kullanıcıyı otomatik olarak uyararak medya içeriğinin taranmasını sağlıyor. Kullanıcılar aygıt numarası, medya türü ve seri numarası gibi kriterlerle engellenecek medyaya karar verebiliyor.
 • ESET Bulut-Tabanlı İtibar – Gelişmiş itibar servisi aracılığı ile çok daha iyi tespit gücü ve tarama hızı.
 • İyileştirilmiş Başlangıç Performansı – Kullanıcı güvenliği tehlikeye atılmadan bilgisayar açılır açılmaz çalışmaya başlar.
 • Oyuncu Modu – Kullanıcı tam ekran çalışıyorsa ESET Smart Security / ESET NOD32 Antivirus otomatik olarak sessiz moda geçer ve kullanıcı oyun oynarken uyarı pencereleri görüntülenmez.
 • İyileştirilmiş Grafik Ara Yüzü – Grafik ara yüz kullanıcı deneyimini arttırmak amacı ile tekrar tasarlandı ve kullanım kolaylıkları sağlandı.

ESET Smart Security 5 BETA ek özellikler:

 • Aile Koruması – İstenmeyen türden olabilecek materyal içeren web siteleri engellenir. Ayrıca aileler 20 ön tanımlı web site kategorisi arasında istediklerini seçebilirler.
 • İyileştirilmiş Antispam – Antispam modülü çok daha efektif bir kullanım için elden geçirildi.
 • Akıllı Güvenlik Duvarı İzinsiz kullanıcıların bilgisayara erişimini ve ağın izlenmesini engeller.

2 yorum

 1. Yasin

  Tam da Norton’a geçecektim. Ama güzel bir yenilik olmuş.

 2. bfc

  COMODO da iyi 2011 sürümü bundan daha iyi 😀

Yorum yazın