ESET’ten akıllı telefonlara anti virüs

ESET, mobil aygıtlar için yeni bir güvenlik çözümü olan ESET Mobile Antivirus’ün piyasaya çıktığını duyurur. ESET Mobile Antivirus aynen kişisel bilgisayarlarınızda olduğu gibi el aygıtlarınızda da yüksek etkinlikli, davetsiz misafir karşıtı tavrını sürdürerek, mobil aygıtlardaki malware (zararlı yazılım) ve SMS kaynaklı tehditleri hedef alıyor.

Akıllı telefonların Amerika piyasasındaki ilerlemesini gözlemleyen analistler bu aygıtların yakın gelecekte internet kaynaklı tehditlerin hedefi olacağını öngörüyorlar. Aygıtlarda giderek artan şekilde tutulan kişisel, şirkete ait ve tarayıcı belleklerinde farkında olunmadan tutulan bilgiler mobil aygıtları malware ve diğer istismarcı yazılımların hedefi haline getiriyor.

Bu hafif ve malware karşıtı yazılım ESET NOD32 tarama teknolojisinin uyarlanması ile mobil cihazları en son ve en tehlikeli tehditlere karşı korumak için optimize edilmiştir. Yeni eklenen SMS mesajları için spam koruması ise başka bir güvenlik katmanı sağlar.
Superwinch Inc. şirketinde servis yöneticiliği yapan Walter Goddard şu yorumu yaptı “Büyük bir güvenlik yazılımı üreticisinin mobil antivirus çözümü ile performans sorunları yaşadıktan sonra beta sürümü çıktığında ESET Mobile AV indirdim çünkü ESET NOD32 yi yıllardır kullanıyorum ve masaüstü çözümünün kesinlik ve hızından oldukça etkilenmiştim. Kafamın rahat olması dışında ESET beni tehlikeli saldırılardan proaktif olarak koruyor, en büyük artısı ise telefonumun performansını etkilemiyor olması.”
Akıllı telefonlar gibi küçük platformlarda mobil güvenlik sağlamanın handikaplarından biri limitli bellekleri, işlemcileri, pilleri ve bant genişliği kapasiteleri. Hafif ayak izi, işlemci gücünü etkili kullanması, çıkarılabilir bellekleri tarayabilmesi ve küçük güncelleme dosyaları ile ESET Mobil Antivirus mobil aygıtların kısıtlamaları dâhilinde saldırılara karşı etkili bir koruma sağlıyor.

ESET Mobil Antivirus özellikleri ve faydaları:
• SMS Spam Kontrolü – İstenmeyen SMS mesajlarını spam klasörüne gönderir.
• Sezgisel Tehdit Algılama – Var olan ve gelecekteki tehditlere karşı gerçek zamanlı koruma sağlar.
• İsteğe Bağlı Tarama – Bütünleşik ve çıkarılabilir ortamların taranması ve temizlenmesini sağlar.
• Gelişmiş Erişimde Tarama – Yaratılan/Kullanılan tüm dosyaları erişildiğinde tarar – e-posta eklentileri dâhil.
• Eylem günlüğü – Tamamlanmış tarama görevleri istatistikleri kullanıcı dostu bir biçimde saklanır.
• Cab Dosyalarının Derinlemesine Analizi – Cab dosyaları içinde birden fazla seviyede sıkıştırılmış dahi olsalar zararlı yazılımları tespit eder
• Otomatik/İsteğe Bağlı Güncellemeler – Kullanıcı imza güncellemelerini istediği zaman ya da zamanlayıcı ile günlük, haftalık, aylık olarak indirebilir.
• Küçük Güncellemeler – İmza bağımlı çözümler ile karşılaştırıldığında oldukça küçük boyutta güncellemeler.
• Sezgisel Kullanıcı Arabirimi – Kolay -ayarlar ve kullanıma göre gelişen sezgisel menü.
Ürün detayları http://www.eset.com/products/mobileantivirus.php sayfamızı ziyaret edin.
ESET LLC Yönetim Kurulu Başkanı Anton Zajac; daha çok tüketici ve işletmenin özel yaşamlarında ya da işlerinde akıllı telefon kullanmaya başladıktan sonra mobil zararlı yazılımlara karşı etkili ve güvenli bir çözüme ihtiyaç duyacaklarını söyledi. “Her geçen gün daha çok kullanıcı mobil cihazları ile e-posta ve SMS gönderip alıyor. Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca kullanıcı trafiğin ve aygıtların çoğalması ile ESET’ten aynı oranda etkili ve yararlı tehdit koruması beklentisi içerisine girecek.”

Edinilebilirlik
ESET Mobil Antivirus; Cep bilgisayarları için Microsoft Windows Mobile 5.0, Windows Mobile 5.0, Windows Mobile 6 Classic, Professional ve Standard ve Microsoft Windows Mobile 6.1. işletim sistemleri için indirilebilir durumda.

İndirmek ve satın almak için [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.

Yorum yazın